Wpis z mikrobloga

#motorola #smartfon #zalesie

Padł mi służbowy telefon i dostałem nowy - motorola g23 - ma dzwonić, odbierać SMSy i maile i robić byle jakie zdjęcia. Wystarczy.
Po godzinie użytkowania myślałem że telefon wywalę za okno ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jakim trzeba być retardem, żebym aktywnie usunąć opcję zmiany ułożenia przycisków nawigacyjnych. We wszystkich poprzednich telefonach przycisk cofnij miałem po prawej stronie, w Motoroli jest z lewej. Nie ma problemu, przecież to Android, idzie wszystko zcustomizować. Otoż nie xD.
Motorola w swoich Androidach wywaliła tę opcję - jest tylko możliwość zmiany na nawigację przez gesty. Co śmieszniejsze, w starszych modelach ludzie znaleźli obejście tego, bo w widżetach dalej była możliwość zrobienia skrótu do tego ustawienia i zmiany układu klawiszy - to Motorola spatchowała to w nowszych modelach i już kompletnie nie ma możliwości zmiany xD.
Normalnie zrootowałbym telefon i wszystko zamienił ręcznie, ale to służbowy, więc IT by mnie zatłukło. Więc po półtorej godziny zabawy udało mi się znaleźć jakąś dziką aplikację, która zmienia pasek nawigacyjny, więc przy każdym restarcie telefonu muszę włączać zewnętrzną apkę, żeby było tak jak chce.
Jest to totalna pierdoła, ale jest na tyle irytująca, że nigdy nie kupię Motoroli prywatnie. Po prostu nie rozumiem idei irytowania części użytkowników Androida, którzy mają inny układ przycisków, bez w sumie żadnej przyczyny :V
  • 5
@Thermao: Dodaj widżet "ustawienia", wybierz z listy "nawigacja przy użyciu trzech przyciskow". Teraz jak klikniesz w ten widget to możesz zmienić układ przycisków.
  • 0
@Sieloo: Właśnie o tym mówię, że zostało to spatchowane. Na mojej wersji g23 tego nie ma. Ba nawet jak użyjesz jakieś zewnętrznej apki pozwalającej na zobaczenie wszystkich ustawień, ustawienie "3 button navigation" zostało usunięte ( ͡° ͜ʖ ͡°). Button navigation setting pozwala tylko na włączenie opcji odpalania asystenta środkowym przyciskiem
Thermao - @Sieloo: Właśnie o tym mówię, że zostało to spatchowane. Na mojej wersji g2...

źródło: Screenshot_20240209-065724

Pobierz