Wpis z mikrobloga

@RandomowyTyp: ? Xddd no ale jak ci sie nie podoba to ze istnieje cywilizacja domy, ogrzewanie itp, to rownie dobrze mozesz zamieszkac w lesie i se ogrzewanie miec robiac ognisko. Hejtowanie dzisiejszego swiata jest #!$%@?, bo ludzie zarzynali sie przez tysiące lat by dojsc do tego typu komfortu który obecnie sie posiada. Co ty z tym niewolnikiem masz, jestes roszczeniowy jak murzyni z usa, uwazasz ze ludzie powinni ci dac wszystko
  • Odpowiedz
@Pavulenko: praca to wyzysk, czego nie rozumiesz, to nie ja sie dorabiam tylko jakis fiut nademna, bo mial lepsze koneksje, znajomosci a moze inne gowna, na ktore wplywu nie mialem wplywu, myslisz ze mi sie chce byc podczlowiekiem na etacie? Bo tak chce cywilizacja? Zebys mial cieple bulki w sklepie bo ja bede #!$%@? nocki zeby je przywiesc za pare plnow? Pasuje ci to ale mi nie
  • Odpowiedz
@Pavulenko:

przeciez nikt cie do tego nie zmusza [...] Mozesz glodowac xD czy miec zimno w domu, wtedy zrozumiesz po co pracujesz


Aktualna, błędna sytuacja wygląda tak, że do pracowania jest się zmuszonym z powodu zaistnienia potrzeb, których niezaspokojenie skutkuje negatywnymi konsekwencjami. Doprowadzanie do zaistnienia tych potrzeb aprobują nataliści, którzy uchylają się od odpowiedzialności za tę aprobatę i tym samym de facto zmuszają tych, co te potrzeby odczuwają.

uwazasz ze ludzie
  • Odpowiedz
@efilist: w jaki sposob ludzie narzucaja ci potrzebe mycia sie, higieny, posiadania cieplego miejsca do zycia, rozrywki, czy jedzenia czy picia??? Uwazasz ze kiedus nie było takich rzeczy? Niby #!$%@? kiedy xddd Czyli twoim zdaniem sponsorowac powinien cie tylko twoj stary i matka, chyba ze dokonales rozrodu to wtedy nie? Xd wydaje mi sie ze wiekszosc ludzi na swiecie chce zyc i cieszy sie z mozliwosci zycia, wiec jest to raczej
  • Odpowiedz
@efilist: poza tym nigdy w zyciu nie popełniłeś błędu? Nie zrobiłeś niczego pod wpływem emocji? Nie zrobiłeś nigdy niczego głupiego? Gadasz jakby ludzie byli czymś więcej niż zwierzętami z lekko lepiej rozwinietym rozumem, a w rzeczywistości większość rzeczy które robią nie robią tego z myślą o czymkolwiek tylko pod wpływem emocji. Równie dobrze mozesz to samo mowic o wszystkch innych zwierzetach, bo ludzie bardzo rzadko robia takie rzeczy z jakas swiadomoscia,
  • Odpowiedz
@Pavulenko:

w jaki sposob ludzie narzucaja [...] potrzebe mycia sie, higieny, posiadania cieplego miejsca do zycia, rozrywki, czy jedzenia czy picia


Potrzeby narzuca się poprzez stworzenie czującej istoty, która następnie siłą rzeczy odczuwa konieczność ich zaspokojenia.

Uwazasz ze kiedus nie było takich rzeczy? Niby #!$%@? kiedy


Zarówno tych potrzeb, jak i ich zaspokajania, nie było w czasach, gdy nie istniały istoty zmuszone do zaspokajania.

wydaje mi sie ze wiekszosc ludzi na
  • Odpowiedz