Wpis z mikrobloga

Rozszczelniła mi się lodówka a tak przynajmniej twierdzi fachowiec (generalnie przestała chłodzić, zamrażalnik nadal -14 (na wyświetlaczu mam ustawione -18)
Gość mówił, że taka lodówkę można spróbować ponownie nabić, jednak nie ma gwarancji czy pochodzi tydzień czy kolejne 3 lata.
Pytanie moje brzmi, jak takie rozszczelnienie jest szkodliwe dla zdrowia. Mam żonę w ciąży i wolałbym aby nie wdychała freonu jeśli faktycznie rozszczelnienie tam jest duże (gość nie miał jak sprawdzić bo wszystko zabudowane)
Czy istnieje jakieś realne zagrożenie czy wyolbrzymiam ?
#lodowka #agd #pytaniedoeksperta #naprawalodowek
  • 12
  • Odpowiedz
@kidi1: @Bad_Wolf R600a 42g, liebherr cnef 4015, 7 lat (w czerwcu)
Tak powiedział, nabicie 350zł i bez gwarancji. Zlokalizować nie może bo wszystko podobno zabudowane (generalnie naciskał od środa ścianę lodówki szukając wybrzuszeń, na razie ich nie ma)
  • Odpowiedz
Pytanie moje brzmi, jak takie rozszczelnienie jest szkodliwe dla zdrowia.


@ChlopakNaMedal: wcale. Niewielka ilość gazu składem zbliżonego do tego z zapalniczki, ścielącego się przy ziemi i zaraz się rozwiewającego (no chyba, że lodówka naprawdę stara, jeszcze freonowa, ale nawet wtedy szkodliwość jest w zasadzie żadna).
Fachowiec ma rację, rozszczelniona lodówka, o ile nie chodzi o coś ewidentnego, typu przebita nożem kapilara w trakcie rozmrażania, to lodówka do wywalenia na elektrośmieci, tego
  • Odpowiedz
@ChlopakNaMedal: Ziomek ja siedzę w AGD ponad 10 lat. Co drugiemu klientowi się rozpiżdża lodówka w ten sposób, a przyczyna jest prosta - kiedyś cały układ był miedziany, aktualnie aluminiowy. Aluminium się utlenia, gaz ucieka i elo.
  • Odpowiedz
@ChlopakNaMedal: Oczywiście. Żaden serwisant nie udzieli Ci gwarancji na ten zabieg. Bo co z tego, że uszczelni Ci na 1,55m wysokości (przykładowo) jak na 1,58m rozszczelni Ci się w drugim miejscu. U nas serwis bierze 300zł + 50zł za dojazd. I tak będziesz nabijał do usranej śmierci? Jedynie Beko produkowane w Rumunii się nabija ponownie - te szmaty puszczają gaz po pół roku XDDD
  • Odpowiedz