Wpis z mikrobloga

@Kunup: a jak robisz?
Bo ja bym zaczął od

1.Wymiar 136, linie pionowe nowe
2.Potem poziome, dolna, 2mm wyzej, 16mm wyżej.
Potem okręgi "centralne"
Potem zaznaczasz wymiar 72 na linii z punktu 2 i robisz prosta która ba być styczna do okręgu centralnego (nie wiem jakie dokładnie polecenie to styczna w autocadzie.
  • Odpowiedz
za #!$%@? mi nie wychodzi ten wymiar 100


@Kunup: ale wymiar 100 nie jest wynikowy, z czego on mialby ci niby wyjsc?
Musisz narysowac podstawe 136x20, do tego te nabki/nadlewy pod sruby o srednicy 20mm i otworem 12 na rozstawie 100, a potem wziac sie za gore rysunku.

Jesli sugerujesz sie tym, ze promien 40 jest zaczepiony na rogu nabki, to sie tym nei sugeruj bo tak moze byc ale nie
  • Odpowiedz
@PurpleHaze: no ale w tym jest problem ze zamiast wymiaru 100 mam 102, zamiast 72 mam 74, i nie mam pojęcia z jakiego punktu od okręgu do załamania idzie ta linia. Od osi napewno nie więc skąd? Po prostu chciałbym wiedzieć gdzie mam błąd
  • Odpowiedz
@Kunup: Ja nie bardzo rozumiem, co ty teraz do mnie piszesz. Te wymiary nie sa wynikowe, ze skladasz jeden plus drugi plus trzeci i na koncu nie wychodzi.
Masz autocada, czyli soft w ktorym rysujesz jak nie przymierzajac w paincie, tutaj nie ma ze nie wychodzi, jak narysujesz tak bedziesz mial.

W skrocie:

Zaczynasz od samego dolu, rysujesz podstawe czyli prostokat 136x16, rysujesz z jednej strony ta nabke z otworem 12
PurpleHaze - @Kunup: Ja nie bardzo rozumiem, co ty teraz do mnie piszesz. Te wymiary ...

źródło: image_2024-02-07_123610349

Pobierz
  • Odpowiedz