Wpis z mikrobloga

@Liarek123: To, co ingeruje w części wspólne. Czyli ewentualne rzeczy związane z naruszeniem elewacji budynku (np. montaż klimatyzacji), ścianami zewnętrznymi lokalu (np. gdyby przyszło Ci do głowy wkuwać w nie rury). Gdyby przyszło Ci do głowy burzenie ścian nośnych to też najpierw o tym poinformuj. ;)
Absolutnie podwieszane sufity nie mają tu znaczenia.
@selenita66: ruszanie ścian zewnętrznych w lokalu to w ogóle temat śliski, mam otwarte inne pytanie na innym tagu na ten temat bo chciałęm dodac gniazdko sam na takiej ściane ale to by oznaczało ze tracę też rękojmie... A już w ogóle ze trzeba się prosić o pozwolenie na robienie czegoś...

To tak naprawde nie rozumiem, montaż mebli też mam zgłaszać skoro będą montowane na ścianie nośnej między lokalami? Tak samo stelaż
@Liarek123: Mocowanie czegokolwiek rozsądnego do ściany międzylokalowej kołkami, które nie są dłuższe niż połowa grubości ściany, to tylko Twoja sprawa i nikt normalny tego nigdzie nie zgłasza. Głębokie bruzdy na jakieś rury - to już byłaby inna liga, bo znacząco naruszają izolację akustyczną. Osobiście dodawaniem gniazdek też bym się mocno nie przejmował i o ile nie wpadłbym na pomysł kucia długich, głębokich poziomych bruzd, to nawet nie przyszłoby mi do głowy