Wpis z mikrobloga

Firma sONY to Gowno nie kupujcie tego chłamu to nie te SONY co było 20/30 lat temu. Telefony to szmelc przegrzewają się i nie działają, telewizory to jeszcze większy szmelc z mulistymi aplikacjami z których się prawie nie korzysta bo to jest dramat i z #!$%@? wejściami na zasilanie które po 9 miesiącach padają.
NIGDY WIĘCEJ GOWNA sony !!!
#sony #kupujzwykopem #polska #telewizory #telefony
rKle - Firma sONY to Gowno nie kupujcie tego chłamu to nie te SONY co było 20/30 lat ...

źródło: 20240206_074820

Pobierz
  • 197
@DerMitteleuropaer 10 letni high end to obecnie poziom lowendu za max 1500 zł :D
I to stawiam że za 1500 zł można obecnie ogarnąć coś kilka klas lepszego.

To samo jest obecnie z rynkiem monitorów, 5 letni topowy monitor jest na poziomie low endu i nie raz sam producent wydaje następcę danego monitora o połowę taniej. Polecam kanał https://youtube.com/@Stilgarius?si=zo3eVtRfmZn2_yVW gdzie takie rzeczy często są w odpowiedni sposób omawiane.

Sam mam topowego samsunga
@SmugglerFan to pa na to
https://youtu.be/4yS7ueH7gok?si=8Fv19uitoq_oBpU5
Sami producenci sprzedają nowe wersje danych monitorów dużo taniej niż można kupić uzywane, monitor który 5 lat temu kosztował 2000 zł ludzie próbują sprzedać za 1500 zł, a producent daje nową wersję tego monitora za 1300 zł, a odpowiednik jakościowy tego 5 letniego w innej serii sprzedaje za 700 zł.

Rynek tv i monitorów w ostatnich latach zapierdzielał jak nic innego w elektronice.
@open_or_die cala magia w cenie starych plazm i referencyjnych kolorach. Jak się ma ograniczony budżet i miejsce oglądania nie jest przesadnie jasne to jest lepszym wyborem niż tani sharp czy inny syf (mówię oczywiście o przypadku jak jesteś kinomanem i cenisz sobie obraz i kolory a nie bajery)
@slackware707 widzę że plazmy latają w okolicach 1000 zł, za 1500-1700 zł masz współczesny telewizor który też będzie całkiem dobry po kalibracji według poradników z np. rtings.

Przy okazji będzie go można używać w jasnym pomieszczeniu, będzie brał 10x mniej prądu i obsluzy współczesne standardy.
@SmugglerFan to pa na to

https://youtu.be/4yS7ueH7gok?si=8Fv19uitoq_oBpU5

Sami producenci sprzedają nowe wersje danych monitorów dużo taniej niż można kupić uzywane, monitor który 5 lat temu kosztował 2000 zł ludzie próbują sprzedać za 1500 zł, a producent daje nową wersję tego monitora za 1300 zł, a odpowiednik jakościowy tego 5 letniego w innej serii sprzedaje za 700 zł.


Rynek tv i monitorów w ostatnich latach zapierdzielał jak nic innego w elektronice.


@open_or_die: gowno
@SmugglerFan no i takich klientów jak ty oczekuje każdy producent, zamiast sprawdzić co się kupuje to popatrzył tylko na rozdzielczość xD


@open_or_die: poswiecilem jakies kilkadziesiat godzin na research, typie.

300 zł drożej miałeś oledowego oddysey g8.

oled odpada, bo to syf. ten monitor ma nizsza rozdzielczosc od mojego i do tego jest ultrawide. do tego jeszcze jest drozszy, i nie o 300 zł a wiecej. co mi za gowno wciskasz? wtf
  • 0
@SmugglerFan bo mi się coś zbugowało i wyświetliło mi że dałem 7 komentarzy więc usunąłem wszystkie.

Jeśli po kilkudziesięciu godzinach riserczu jesteś w stanie stwierdzić że lg ma tylko wyższą rozdzielczość to był uj nie risercz. A to że masz 4x szybsza matrycę to już nie istotne? A to że teraz kupisz odpowiednik tego predatora za miej niż 1500 zł to też nie istotne? Właśnie ten postęp polega na tym że niegdyś
@open_or_die: malo to widac. juz bardziej zauwazam ze sie dluzej wybudza z uspienia, a na starym kompie to w ogole wybudzanie tak sie bugowalo ze nie zgaszalem monitora w ogole xd chodzil 24/7. a tamten predator wybudzal sie od razu.
jak robilem research to prawie kazdy monitor mial jakies wady.
rodzaje wyswietlaczy tak samo:
oledy dalej syf, miniledy dalej syf, microledow nie ma, nanoips i inne twory tego typu powoduja podobno
  • 0
@SmugglerFan oledy już dawno nie są syfem i masz sporo testów czasowych np z wyświetlaniem statycznych elementów. Po za tym w telefonach oledy to standard, kiedy ostatnio ostatnio widziałeś wypalone ikony na taki wyświetlaczu?
IPS z tej całej bandy monitorów ma chyba najwięcej wad, smuży przy wysokim odświeżaniu, czerń też w porwaniu do VA leży, kąty widzenia także. IPS z zalet to ma chyba tylko czas reakcji.
@open_or_die: to w koncu IPS smuzy czy ma dobry czas reakcji? bo cos sobie zaprzeczyles

mialem kiedys wypalony ekran w telefonie.
ja uzywam duzo monitora wiec mi by sie szybko wypalil oled
widzialem komentarze i testy gdzie wychodzi na to ze po kilku miesiacach juz mozna miec wypalenie
i nie chce odpalac jakichs naprawiaczy ekranu czy zmieniac swoje przyzwyczajenia (niektorzy proponuja np. ukrywanie paska zadan w windowsie zeby sie nie wypalil
SmugglerFan - @openordie: to w koncu IPS smuzy czy ma dobry czas reakcji? bo cos sobi...