Wpis z mikrobloga

O #!$%@?, ale mi się przypomniało xD Pamiętacie jak kiedyś Suski wyskoczył z nowelizacją ustawy o radiofonii i telewizji zmuszającą wszystkie stacje radiowe do puszczania polskiej muzyki? Od godziny 5:00 rano do 24:00 80% kawałków to miały być wyłącznie polskie piosenki XD

https://www.money.pl/gospodarka/w-polskim-radiu-w-g-5-24-ma-byc-80-proc-polskiej-muzyki-nowy-pomysl-poslow-pis-6728498414308320a.html

Ciekawe co się stało z tym potworkiem, pamiętam że chyba przez jakieś dwa tygodnie temat był grzany a później ucichł

#polityka #bekazpisu #radio
HrabiaTruposz - O #!$%@?, ale mi się przypomniało xD Pamiętacie jak kiedyś Suski wysk...

źródło: Marek-Suski-ustawa-medialna-muzyka-2021

Pobierz
  • 3
@HrabiaTruposz: To przeszło, ale trochę w innej formie;

2. Nadawcy programów radiowych, (...) przeznaczają co

najmniej 33% miesięcznego czasu nadawania w programie utworów

słowno-muzycznych na utwory, które są wykonywane w języku polskim, z tego

co najmniej 60% w godzinach 5–24.
@HrabiaTruposz: Te ich ustawy to były takie buble prawne że ja #!$%@?ę. Jak to weszło na początku to takie RMF Classic miało problem, ponieważ utwory Chopina nie podpadały pod polskie utwory ponieważ nie miały słów (xD). To samo dotyczyło też polskich artystów śpiewających w innym języku (taki Kult i Dziewczyna o Perłowych Włosach już nie podpadała pod definicję polskiego utworu). Początkowo też było 50% utworów w całym dniu więc stacje radiowe