Wpis z mikrobloga

#ukraina #polityka #wegry

Bawi mnie płacz i skowyt wykopków na to jak zachował się Orban i jego partia przy głosowaniu poparcia dla Szwecji. Wy naprawdę nie rozumiecie, że politycy w kraju interesują się losem ich własnego kraju, ich rodaków, a nie sąsiadów, a już tym bardziej tych sąsiadów, którzy przez lata dyskryminowali ich rodaków? Węgry zostały bezczelnie oszukane i niewspółmiernie okradzione z dawnych terytoriów, do które mieli odwieczne prawa. Dzisiaj być może Putin obiecał im część tych terytoriów i chcecie mi powiedzieć, że nie jest to opcja warta rozpatrzenia? Tymczasem co im da UE czy NATO? Nic, ani jedno ani drugie nigdy nie wyrazi zgody na pozyskanie terytoriów im należnych. Węgry mogą albo pogodzić się ze stratą i byciem montownią zachodu albo siąść okrakiem na płocie i czerpać z jednych i drugich, a na koniec wybrać zwycięzce konfliktu i tylko na tym zyskać.
  • 12
@Mathas Taka postawa nie pomagają swojemu narodowi. Jak dla mnie NATO może i rok się zbierać do obrony Madziarów. To już nie są nasi bracia. Nie dla mnie. Ukrow mam w poważaniu ale już wiem na co możemy liczyć od orbanowcow.
Wy naprawdę nie rozumiecie, że politycy w kraju interesują się losem ich własnego kraju, ich rodaków, a nie sąsiadów


@Mathas: tymczasem liżesz dupę Orbanowi, szerząc jego propagandę, ignorując znaczenie dołączenia Szwecji dla bezpieczeństwa Polski.

Czemu nie zainteresujesz się losem naszego kraju, swoich rodaków, a nie upośledzonych „bratanków”?
Wy naprawdę nie rozumiecie, że politycy w kraju interesują się losem ich własnego kraju, ich rodaków


@Mathas: mmm, oligarchizacja kraju tak dobra dla rodaków.

a nie sąsiadów, a już tym bardziej tych sąsiadów, którzy przez lata dyskryminowali ich rodaków?


@Mathas: kto i gdzie dyskryminuje Węgrów?

Węgry zostały bezczelnie oszukane i niewspółmiernie okradzione z dawnych terytoriów, do które mieli odwieczne prawa.


@Mathas: madziaryzacja na Słowacji, w Siedmiogrodzie, czy Chorwacji nie
@Mathas

Kto konkretnie oszukał i okradł Węgry? Chodzi o Trianon? Przegrali wojnę to guzik mają do gadania.

I ciekawe jakie to są terytoria do których Węgrzy mają odwieczne prawa? Zakarpacie gdzie ponad 80% ludności to Ukraińcy? Czy może Transylwania gdzie ponad 3/4 ludzi to Rumuni?

Z resztą jeśli wyobrażasz sobie, że jakiekolwiek cywilizowane państwo wyrazi zgodę na odebranie Słowacji, Polsce, Serbii, Chorwacji, Austrii albo Rumunii terenów które są zamieszkane przez Węgrów w
Dzisiaj być może Putin obiecał im część tych terytoriów i chcecie mi powiedzieć, że nie jest to opcja warta rozpatrzenia?


@Mathas: Zajebiście warta. Parę biednych wiosek na Zakarpaciu, gdzie mieszka mniej ludzi niż w Miskolcu obiecane przez wielkiego przywódcę, który właśnie z dumą ogłosił, że zajął 19 domów w Awdijiwce - tysiąc kilometrów od tego Zakarpacia.
Ostatni raz taką korzystną ofertę złożył w pan Zagłoba w "Potopie", obiecując Szwedom Niderlandy XD
@M4rcinS: @colliee @Mathas Pytanie czy na Węgrzech tak żyje się dobrze. Pensja netto w Budapeszcie chyba jest teraz najniższa średnio ze wszystkich krajów Unii albo 2 od końca a gdzie stolica tam a reszta kraju.
politycy w kraju interesują się losem ich własnego kraju, ich rodaków, a nie sąsiadów,


@Mathas: rozumiemy byku. Dlatego sramy na Orbana, bo jego interes jest sprzeczny z naszym.

Węgry zostały bezczelnie oszukane


@Mathas: Węgry zostały #!$%@? w I wojnie i potem w dogrywce w drugiej. Ogólnie to chooj im w cyce.

być może Putin obiecał im część tych terytoriów i chcecie mi powiedzieć, że nie jest to opcja warta rozpatrzenia?
y naprawdę nie rozumiecie, że politycy w kraju interesują się losem ich własnego kraju, ich rodaków


@Mathas: a czemu Orban nie pisnął słowem kiedy wypłynął film na którym ruscy żołnierze obcinają głowę Węgrowi z Zakarpacia Serhijowi Potoki? to jest to zainteresowanie losami rodaków?