Wpis z mikrobloga

Bliska mi osoba wierzy, że na #gielda powtarzają się systematycznie te same schematy. "Teraz spada, ale za 3-6 miesięcy się odbije, bo tak było w przeszłości". Jak mogę delikatnie zasugerować, że #kryptowaluty są niestabilne? Nie neguję tego, że mogą przynieść duży zysk, ale też mogą w ciągu kilku tygodni spaść o kilkadziesiąt procent i utrzymywać ten kurs bardzo długo.
  • 4
  • Odpowiedz
@jazmojegopokoju:

Jak mogę delikatnie zasugerować, że #kryptowaluty są niestabilne? Nie neguję tego, że mogą przynieść duży zysk, ale też mogą w ciągu kilku tygodni spaść o kilkadziesiąt procent i utrzymywać ten kurs bardzo długo.


A mogą też spaść i w ogóle nie wstać. Giełda to rynek regulowany, zawsze możesz samodzielnie zweryfikować kondycję spółki i jej politykę względem inwestorów, a na tej podstawie próbować wyciągać jakieś wnioski.
Krytopwaluty to krypotwaluty, napompowana bańka.
krzaczor93 - @jazmojegopokoju: 
 Jak mogę delikatnie zasugerować, że #kryptowaluty są...

źródło: SP-500-long-term-chart-with-rallies-and-declines-up-to-Jan-8-2024

Pobierz
  • Odpowiedz
@jazmojegopokoju: pobierz notowania że stooq i przeprowadź symulację: losujesz dowolną date, kurs z tego dnia, potem odczytujesz kurs z np 3 miesiące później. Kilkaset punktów tak wylosuj.
Dostaniesz w ten sposób rozkład wynik v ryzyko
Na koniec jeszcze disclaimer że wyniki z przeszłości nie gwarantują powtórzenia się w przyszłości

Z drugiej strony,
Jeżeli go namówisz żeby nie kupował, a po roku się okaże że by zarobił 100% to jak się będziesz
  • Odpowiedz
ale też mogą w ciągu kilku tygodni spaść o kilkadziesiąt procent i utrzymywać ten kurs bardzo długo.


@jazmojegopokoju: 95% przypadków kupowania shitcoins kończy się -99% i to powtarzająca sie reguła od praktycznie początku, od pojawienia się shitcoins, to jest tylko scam, spekulacja i wyciąganie pieniądzy od takich ludzi jak ty a nie że ty zarobisz.
Przez takie manewry na shitcoins np słynny z tagów krypto pawlo74 potracił w #!$%@? bitcoinów. Zawsze
  • Odpowiedz