Wpis z mikrobloga

@nabrzmialy: przecież kaufland to syf, poza tym, że to jest większy sklep, niż dyskonty i siłą rzeczy ma szerszy asortyment. Wieczne kolejki do kas i praktycznie nigdy nie ma koszyków przy wejściu, przez co, jeśli nie brało się wózka, trzeba nosić zakupy w rękach.
@goferek:

przecież kaufland to syf


@goferek: zależy z czym porównujesz, ale Lidla i Biedronkę bije na głowę: czysto, dużo miejsca, szeroka gama produktów poukładanych w logiczny i łatwy do zapamiętania sposób. Jeśli są kolejki to 6 kas samoobsługowych rozwiązują problem w kilka chwil, a w czasie oczekiwania patrzysz na uśmiechniętych pracowników i rozkoszujesz się komunikatami głosowymi na temat kurczaków z grilla (no dobra, za te reklamy to #!$%@? im w
@nabrzmialy: Kaufland to inny typ sklepu, to supermarket podczas gdy Lidl/biedra to dyskonty. Oczywiście, że jest lepszy, ale jest również dużo droższy. Jako że jest tak po środku, to jest #!$%@? - bo codzienne zakupy najlepiej robić w dyskoncie a raz na jakiś czas jechać na większe - z tymże, wtedy już lepiej do hipermarketu (np Auchan), gdzie jest taniej i większy wybór.
@josenavas: ale mnie nie przeszkadza niemieckość tych sklepów. Lidla nie lubię, bo jest chaotyczny i możesz znaleźć produkty tej samej kategorii w różnych częściach sklepu. Poza tym śmieszy mnie to, że pod każdym wpisem na temat biedronki, których ostatnio mamy pełno, najwyżej plusowanym komentarzem jest "kupuję tylko w Lidlu!!!" To już prawie jak #polityka się zrobiło
@goferek: to ten Kauf gdzie obok jest / byl wysoki hotel i shell po drugiej stronie? Przecież oni w ubiegłym roku dostali w chvj koszyków dodatkowych. Chyba że dalej menago jest ten nie do końca reformowalny który uważa że jest tam panem i władcą. W takich kwestiach wystarczy mail do centrali i na jakiś czas ustawiają go.
PS o ile dobrze pamiętam to od czwartku KScan tam rusza, więc trochę wygodniej
@yazir: tak, ten. Jedyna zmiana, jaką tam zauważyłem, to usunięcie szlabanów i zastąpienie ją tym najbardziej chamskim i niewygodnym dla klientów systemem parkingu w formie biegania po parkingu w poszukiwaniu automatu i zbierania biletów do włożenia za szybę. Przecież wcześniejszy system działał bardzo dobrze i był wygodniejszy. Od tamtej pory jadę tam tylko wtedy, kiedy potrzebuję specyficznego produktu, który dostanę tylko w kauflandzie.
@goferek: szlabany usunęli przez klientów. W czasie 3 msc przebudowy skasowali je 4 razy. Później za każdym razem jak byłem to widziałem wyłamany. Ta współpraca z apoca #!$%@? i mnie. Ale cóż, takie miejsce że mieszkańcy zajmowali połowę parkingu
@nabrzmialy: pewnie to zależy od konkretnego Kauflandu, ale ten który ja odwiedzam zdecydowanie bije na głowę lidle i biedronki. Zawsze czysto, zawsze wszystko podpisane, zawsze w tym samym miejscu plus ciagle ci sami pracownicy - co samo w sobie jest poniekąd wizytówka Kauflandu jako pracodawcy.
Jak dla mnie to zdecydowanie numer jeden jeśli chodzi o dyskonty.
A kolejki - w moim są, zwykle na 4-5 osób, chyba ze do samoobsługowych -