Wpis z mikrobloga

Cześć, miał może ktoś kiedyś podobną sytuacje z autem (w moim przypadku Golf4 1.9 tdi)?
Jechałem sobie rano do pracy, do której ostatecznie nie dotarłem...
Jakieś 5km przed miejscem docelowym skrzynia biegów przy redukcji gdy wierzdżałem do miasta
przestała wbijać biegi, a sprzęgło wleciało w podłogę i musiałem pomóc mu stopą od dołu.
Zatrzymałem się na parkingu i badałem co mogło się wydarzyć i w sumie do niczego nie dotarłem.
Skrzynia przy redukcji przestaje wbijać biegi, jak zgaszę auto i wbije na dwójkę to
normalnie mogę wbijać coraz wyższe i jakoś w ten sposób udało się wrócić do domu,
lecz przy próbie redukcji przestaje działać. Poza tym jedynka jakoś dziwnie szarpie,
ale też jako tako daję radę ruszyć, a gdy wbiłem wsteczny to zaczął teoretycznie cofać,
tylko, że mocno szarpiąc. Wydaje mi się, że może dwumasa, tylko trochę nie pasuje mi to, że wyższe biegi wbijać mogę, a przy redukcji się dopiero chrzani #golf #auta #mechanikasamochodowa #samochody
  • 3
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@Jezusmaczeta: Dzięki, zerknę pod maskę albo gdzieś tam i zobaczę jak to tam wygląda. Oby to było to, może wtedy wyjdzie taniej niż wymiana dwumasy.
  • Odpowiedz