Wpis z mikrobloga

Odzyskiwał ktoś pieniądze z tytułu umowy o pracę od pracodawcy? Pieniądze na pewno w spółcę są, bo inni dostają wynagrodzenie. Jak bardzo jest to "droga przez mękę"? Mogę i czekać dwa lata, kwota nie duża ale typ strasznie arogancki i chcę mu trochę "napsuć krwi". Nie jestem w tej sytuacji sam, jest nas około 10 osób. Oczywiście ZUSy uregulowane, bo te płacić trzeba ( ͡º ͜ʖ͡º) Czy warto brać do takiej sprawy prawnika? Bo dla laika akcja wygląda prosta, była umowa, była praca, nie ma hasju. Nie ma z czym dyskutować tak naprawdę #prawopracy #prawo
  • 14
  • Odpowiedz
@szmichal Przedsądowe wezwanie do zapłaty, czekasz wyznaczony przez siebie termin na zapłatę, potem wysyłasz wniosek do esądu w Lublinie, sąd przyklepuje wyrok jak się nie odwoła oszust i idziesz do komornika. Jak się odwoła to spotykacie się w tradycyjnym sądzie, gdzie wygrywasz, bo masz dowody na brak zapłaty za pracę, a on nie ma, że zapłacił.
  • Odpowiedz
  • 0
@Tytanowy_Lucjan: jak długo taka sprawa może trwać? Jak łatwo taka kasa jest ściągalna i jak prosta jest taka sprawa? Czy sądy przeklepują takie wyroki zaocznie? No i czy warto wziąć pełnomocnika czy nie jest to konieczne. Gość robi wały, ma kilka firm, spółeczek i może być "obcykany" w działaniu na granicy prawa
  • Odpowiedz
@szmichal: jest wiele możliwości, można nawet zyskać więcej niż tylko wynagrodzenie wszystko zależy od sytuacji. Sprawa generalnie nie jest trudna (chyba że czegoś nam nie piszesz) i w razie czego pieniądze są częściowo gwarantowane
  • Odpowiedz
  • 0
@Adams_GA: jedyne, co moze byc "trudniejsze" to to, że nie mam oryginalnej umowy tylko draft (gdzies zgubilem podpisana kopie). Ale za to mam aneks podpisanh przez dwie strony (przedluzenie umowy) - gdzies mi sie zawieruszyl oryginał, ale jest draft. No i zusy byly placone w terminie.
  • Odpowiedz
Generalnie w sytuacji w której Pracodawca notorycznie i uporczywie spóźnia się z wynagrodzeniem możesz rozwiązać umowę w trybie natychmiastowy z art. 55 k.p i starac się o odszkodowanie w wysokości wynagrodzenia przysługującego w wymiarze okresu wypowiedzenia.
  • Odpowiedz
  • 0
@DildoVagins69: jest juz po zatrudnieniu ale opoznienia byly co miesiac. Ostatniej wyplaty juz nie zaplacil w ogole. Swiadectwa pracy tez jeszcze nie mam ( ͡º ͜ʖ͡º) A firma normalnie działa. Ogólnie firma ta wzięła dofinansowanie z NCBIR, my w kilka osób zrealizowaliśmy im projekt a oni nie wypłacili nam wynagrodzeń bo przelewarowali hajs z NCBIR na swoją inwestycje. Ogólnie ten kraj jest chory gdzie pracodawca może
  • Odpowiedz
Ile czasu minęło od zakonczenia stosunku pracy i jaka była podstawa prawna podana w wypowiedzeniu/porozumieniu? Na wydanie świadectwa pracy jest maksymalnie 7 dniu za to były pracodawca może dostać do 30 tys kary. W Sądzie Pracy spokojnie wyegzekwujesz zaległe wynagrodzenie, ale będzie to trochę trwało. Najszybciej będzie zgłosić to do PIP. Mają nie więcej niż miesiąc na rozpatrzenie skargi. Skarga nie może być anonimowa
  • Odpowiedz