Wpis z mikrobloga

Cześć, mam do zrobienia przyciski i sterowniki do rolet w domu (puszki głębokie). Nie mam pojęcia o temacie, może ktoś podpowiedzieć w jaki system iść, żeby nie kosztowało to tony złota? Przyciski to wiadomo, dobierze się (linia Simon), ale same sterowniki...
-- w jaką firmę iść? elektryk podpowiadał Zamel
-- co powinienem kupić? Jakby się dało bym chciał mieć możliwość sterowania przyciskiem oraz pilotem. No i jakby jeszcze w jednym sterowniku było że podpięcie do systemu inteligentnego domu (np. sterowanie z aplikacji). Da się to pogodzić, czy jedynie opcja: albo pilot, albo bramki jakieś i dopiero pilot? Może ktoś naprowadzić gdzie poczytać i w jakie elementy iść?
Jaki pisałem, fajnei jakby to nie kosztowało majątku, bo widzę że sam sterownik Zamela to 160-170zł/sztukę.
#budujzwykopem #supla #zamel #inteligentnydom
  • 3
  • Odpowiedz
Inteligentny dom to nie sterowanie z aplikacji. Elektryk dobrze podpowiada, zamel w tym przypadku Ci się sprawdzi. Możesz też pociągnąć instalację w gwiazdę i później zastanawiać się na co będzie Cię stać.
  • Odpowiedz
@bachus: Polecam Blebox Shutterbox v2. Mam to zainstalowane w 11 roletach. W mojej ocenie bardzo dobrze wykonane i jak do tej pory działają stabilnie, bez żadnych problemów, Łączy się to po wifi, ma dedykowaną, całkiem przyzwoitą aplikację z możliwością automatycznej kalibracji i ustawienia scen/automatyzacji. Ja akurat jej nie używam bo mam to spięte w homeassistant (Google home też to wykrywał bezpośrednio). Spoko opcja w konfiguracji, że w przypadku jakbyś źle podpiął
  • Odpowiedz