Wpis z mikrobloga

Zawsze marzyłem o mieszkaniu w #australia. Widząc, co się dzieje w Polsce z #nieruchomosci zerknąłem sobie na australijskie gumtree. xD Czy p0lacy to serio tak bogaty naród, że za kurnik w Wawie są skłonni zapłacić podone kwoty do domu w takim Melbourne? xD Gdzie miasto i aglomeracja to kilka takich Warszawek, poziom życia jest strzelam 3x wyższy, żyje się w potędze gospodarczej i często można wyrwać dom kilometr od plaży? Swoją drogą cena metra kwadratowego w tym Melbourne, to jest podobna do ceny metra w kurnikach inwestycyjnych w nadmorskich kurortach (25k cbln/m2) xD Tylko tam rajska plaża, a w Pl osrany Bałtyk, na dnie którego leży broń chemiczna xD Chyba trzeba robić w PL szybko hajs, sprzedać firmę i #!$%@?ć xD
  • 11
  • Odpowiedz
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

  • 0
@Yuri_Yslin: Prowadzę w PL 8lat firmę zajmującą się spawalnictwem, mam sporo cebulionów oszczędności (gdyby mnie służby chciały trzepać) więc jeśli mi przyjdzie do głowy taki pomysł, to mogę sprzedać firmę i próbować ścieżką deficytowego zawodu
  • Odpowiedz
@Euph0: pamiętaj o podatku od wyprowadzki. Pisiory wprowadziły przepisy w myśl których jak sprzedajesz wszystko i wydupcasz za granicę to kładą na tym łapę
  • Odpowiedz
@Yuri_Yslin: moi powinowaci niedawno wyemigrowali do Australi (małżeństwo, oboje Polacy) wcześniej jakie wizy studenckie na których pracowali, teraz normalnie na legalu, dzieci urodzone w Australii więc pewnie zaraz tam ogarną kwestie związane z obywatelstwem. Ogólnie jest możliwa emigracja do Australii ale wymaga sporo zachodu. Jak kupowałem im prezenty przez Amazon australijski to zdziwiłem się, że w sumie jak u nich tanio.

Jak Putin wygra wojnę na Ukrainie i wojska rosyjskie będą
  • Odpowiedz
  • 2
@Reanef: Serio jest coś takiego? Mogę prosić o jakiś artykuł szerzej to opisujący?

@literacyfra123 Właśnie się zdziwiłem, bo jak te 8 lat temu byłem na początku ścieżki dorosłego życia i myślałem poważniej o wyjeździe tam, to Australia była opisywana jako super miejsce, ale zniszczone cenami nieruchomości xD Minęło 8 lat i się okazało, że nasz piękny kraj ma ceny na podobnym poziomie, a PKB per capita jest z 2x mniejsze (a
  • Odpowiedz
@Euph0: Popieram emigrację, ale Australia wydaje mi się o tyle słabym pomysłem że jeśliby kiedykolwiek doszło do konfrontacji chiny-zachód to istnieje szansa że będzie to jedna z aren konfliktu. Z tego powodu wolałbym np. Portugalię, ale z tego co widzę to tam ceny mniej więcej jak u nas, może nawet wyższe.
  • Odpowiedz
@Euph0 https://www.forbes.pl/prawo-i-podatki/exit-tax-emigracja-podatkowa-a-rozliczanie-pit-w-polsce-co-na-to-fiskus/90yw5sr

Ucieczka podatkowa opodatkowana? Nie zawsze

Już kilka lat temu wprowadzono do polskiego systemu podatkowego tzw. exit tax, czyli podatek od ucieczki podatkowej z Polski, który przez fiskusa zwany jest podatkiem od niezrealizowanych zysków. Podatek może dotyczyć zarówno osób prowadzących działalność gospodarczą, jak również zarobkujących w inny sposób. Zakres opodatkowania exit tax obejmuje po pierwsze zmianę rezydencji podatkowej przez podatnika podlegającego w Rzeczypospolitej Polskiej nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu, w wyniku której Rzeczpospolita
  • Odpowiedz
@Euph0: pamiętam że była o to afera w przeciągu ostatnich dwóch lat ale równie dobrze mogłem coś #!$%@?, bo to co znajduje o exit tax nie tyczy się składników mienia osobistego. Chyba że po prostu jak zawsze człowiek dał się nabrać na clickbaity
  • Odpowiedz
@Euph0: oczywiście masz świadomość, że ten domek w Australii to z dykty gdzie zimą w środku w takim Melbourne masz 10-15 stopni (to samo co na zewnątrz) i zazwyczaj żadnego ogrzewania.

Także nie porównuj ceny 1:1 ale też standard wykończenia
  • Odpowiedz
  • 0
@Luigi93: Oczywiście, że zdaję sobie z tego sprawę, ale kto broni taki domek wyremontować? Koszt pewnie będzie porównywalny, jeśli się to zrobi własnymi rękami, budowlanka, to nie rocket science. Zresztą domy w WWA czy Gdańsku za 1-2mln cbln, to żadne wille, też bliżej im do ruder.
  • Odpowiedz