Wpis z mikrobloga

Hejka, jakiś miesiąc temu złożyłam komputer, w nawiązaniu do poprzedniego postu zainwestowałam w zasilacz endorfy vero l5 600w ze stronki którą podaliście, czyli fanboy.pl. Czasami komputer wydaje dziwne "elektroniczne" dźwięki, nie są stałe tylko chwilowe, nic nie wybuchło do tej pory ale denerwuje. Przez ten miesiąc odkryłam, że przy bardziej obciążającej pracy typu renderowanie filmu lub gry nie wydaje tych dźwięków. Występują np. przy przeglądaniu internetu, core temp mi pokazuje że procesor ma wtedy ok. 23-25 stopni i zużywa od 3 do 10 W. Miałam kupić kartę graficzną i po to mi była potrzebna ta moc. Aktualnie jestem na zintegrowanej grafice bo jeszcze nie mam karty, zainstalowałam sterowniki od intela. W BIOSie nic nie zmieniałam po złożeniu oprócz włączenia xmp bo nic więcej nie ogarniam. Sprawdzałam już czy przewody są odpowiednio podpięte. Czy mam powody do martwienia się, albo chociaż da się to jakoś łatwo naprawić?

#pcmasterrace
  • 4
  • Odpowiedz
@madziaa420: wpisz na yt coil whine i zobacz czy to tego typu odgłosy. na ogół to na karcie graficznej piszczy, ale może też i sekcja zasilania na mobo jak ma się pecha
  • Odpowiedz
@madziaa420: w okolicy procesora masz sekcję zasilania płyty głównej (w zasadzie to to zasila procesor) i pewnie ona piszczy. nie jest to niebezpieczne. upierdliwa 'wada' i tyle
  • Odpowiedz