Wpis z mikrobloga

  • 0
@mklaudia kierwa co to jest ta "ciepła" biel? XD. Pytam serio, bo nie rozumiem, choć pewnie i tak się nie dowiem. Biel jest biała. Jak może być ciepla biel (domyślam się, że w takim razie zimna też musi być)?
@Redbulltabak: zaniebieszczona, taka jak śnieg w cieniu.

Do kuchni najlepiej biały, bo nie ma problemu, że coś dziwnie wygląda z powodu przebarwień. Przy szykowaniu jedzenia to akurat ważne.
  • 0
@Rasteris przeczytałem kilka razy Twój komentarz. Nie rozumiem zwyczajnie. Tzn pierwsze zdanie jeszcze tak szary/popielaty/czarny coś w ten deseń, ale ciepła biel xD czegoś tego nie słyszałem. A reszty to kompletnie nie rozumiem
@Redbulltabak: barwy dzielimy na ciepłe i zimne, to było na plastyce w podstawówce :) Niebieski jest zimny, czerwony ciepły. Jak przełączysz sobie monitor na 7000 Kelvinów to będziesz miał takie niebieskawe wszystko, jak dasz 2500 Kelvinów to takie czerwonawe. A po chwili się przyzwyczajasz i widzisz jako białe.

Biały odbija wszystkie kolory teoretycznie tak samo, w praktyce różnie jest. Poczytaj o balansie bieli, bo tak naprawdę koloru białego nie ma, to
@Redbulltabak: Ciepła biel wchodzi w beż, krem, może być to np biała czekolada. Zimna biel to śnieg, domieszka błękitu. Analogiczne porównanie jest w przypadku żarówek ze światłem ciepłym, neutralnym i zimnym. Idź to pierwszej lepszej mieszalni farb. Zobaczysz ile we wzorniku mają bieli.

Ja mam w sypialni kolor szałwia - spokojna zieleń z odrobiną szarości.