Wpis z mikrobloga

@Fushnikov: ani jedno, ani drugie. Taki akumulator nie ma BMS, więc nie ma kontrolera ładowania, nie ma sprawdzania napięcia na ogniwie w trakcie ładowania - możesz bardzo łatwo je uszkodzić. Musi to być odpowiednia ładowarka, a na rynku pełno jest takich, nawet dość tanich (najprostsza ładowarka to koszt ~20-30 zł - o, taka: https://allegro.pl/oferta/ladowarka-4-akumulatorow-li-ion-18650-3-7v-ac-100-240v-cv-1200-ma-poczworna-14403284616) . Druga rzecz - akumulatorów czy baterii nie wolno wyrzucać do śmieci zmieszanych - trzeba oddać utylizacji.
  • 1
@jakis_login nie no chodziło mi że do utylizacji potocznie nazywane tutaj śmieciarką. wiem jak segregować odpady spokojnie :)
szukam właśnie czegoś takiego by się opłacało a jeszcze jakoś posłużyło. głośnik ogólnie 99% czasu był w pojeździe więc liczyłem na ladowanie tego z gniazdka w samochodzie. zapomniałem dodać tak istotny szczegół :)
  • 0
@JestemKaspi probowalem dolutowac ale niestety nic to nie dało. jestem laikiem i nie mogę się nawet pochwalić e-papierosem w adurino bo zwyczajnie te płytki z cyną to dla mnie czarna magia xD chyba łatwiej mi będzie kupić te płytkę z portem usb :)