Wpis z mikrobloga

#epapierosy

Siema, jestem na etapie rzucania normalnych szlugów (z paczki dziennie zszedłem do ~2 paczek tygodniowo) ale dopalam jednorazowymi e-papierosami z żabki, które jak się okazało, nie wychodzą tak tanio.

Chciałem zapytać jakim NIE jednorazowym e-papierosem mogę je zastąpić? Żeby był prosty w obsłudze i żeby łatwo się go uzupełniało. Żeby kupować gotowe liquidy, a nie mieszać samemu (?).

Jak pójdę do tych vapeshopów stacjonarnych to coś mi tam doradzą czy lepiej przez neta?

Thank you from the mountain.
  • 9
@ourajtt
ja wapowałem w epoce renesansu e-papierosow, Ale rzuciłem właśnie dzięki samodzielnie mieszanym liquidom z bardzo powoli zmniejszaną dawką nikotyny.
Nie palę już z 10lat
Jak pójdę do tych vapeshopów stacjonarnych to coś mi tam doradzą

@ourajtt: Raczej tak.
Ja proponuję mieszankę.

Jak chcesz vapować to weź wyszukaj w Google najlepszy box lub pod, zależy co wolisz i tyle, tu nie ma magii.
Jak chcesz rzucić „palenie” to przetestuj saszetki z nikotyną, pomieszaj trochę saszetek, trochę vapowania i będziesz czuł co ci bardziej siądzie.

Jak chcesz zerwać zupełnie zupełnie z nikotyną, to nie mam pojęcia jak
ja nawet nie wiem czym jest pod a czym box :@

@ourajtt: Pody to coś jak jednorazówki ze sklepu, palisz jak zwykle papierosy. Boxy to te duże klocki z wymiennymi bateriami i to się vapuje jak zielsko z fifki, czyli od razu zaciągasz do płuc. Ty powinieneś raczej iść w pody jeśli już sklepowe ci odpowiadają.

Wszystko jest lepsze od papierosów, ale powinieneś to robić świadomie. Poczytaj więcej na temat podów,
@ourajtt: Nikt ci nie każe robić własnych liquidów, robienie własnych liquidów jest tylko i wyłącznie optymalizacją kosztów nałogu (mnie 10ml płynu do ein 20mg kosztuje ~3zł), co do sprzętu to sobie kup vaporesso xros 3. Możesz lokalnie (zazwyczaj będzie drożej, ja z lokalnych sieciówek to tylko e-tabak/e-liq mogę polecić) albo przez internet (oficjalnie nikt nie sprzedaje osobom prywatnym ale pole nip jest nieobowiązkowe na wielu stronach jak np e-liq i wysyłają