Wpis z mikrobloga

Mirki z #krakow, poszukuję jubilera, który wykonuje biżuterię ze złota dostarczonego przez klienta. Nie chodzi mi o sytuację gdzie jubiler skupuje przyniesione złoto i później wytwarza biżuterię ze swojego zlota, tylko przetapia to dostarczone i z niego wykonuje biżuterię.

Szukam dla osoby, ktora posiada kilka złotych drobiazgów mających dla niej olbrzymia wartość sentymentalna, ale nie nosi ich ze względu na rozmiar jak i styl w jakim sa wykonane. Dlatego pomysł przetopienia i wykonania jakieś biżuterii. Jako, że to duża wartość sentymentalna, zależy mi wlasnie konkretnie na przetopieniu tego zlota. Jesteśmy świadomi ze mimo tego moga być konieczne domieszki.

Czy macie do polecenia jakiegoś konkretnego fachowca, który wykona biżuterię z dostarczonego mu zlota?

#jubilerstwo #zloto #bizuteria #jubiler #kiciochpyta #pytanie
  • 13
  • 0
@p3oo1 dlaczego kłamie? Wytwarzanie biżuterii z własnego złota jest trudniejsze czy nieopłacalne? Czy sa jakieś inne powody dlaczego trudno o taką usługę?
@p3oo1: jeśli ktoś operuje tylko biżuterią odlewaną, to jakby rozumiem że nie wykonają, bo to oczywiste że odlewnia nie będzie się bawić w takie drobiazgi, ale na czym polega problem, kiedy biżuteria jest wykonywana od podstaw ręcznie? Ja z tym osobiście nie mam najmniejszych problemów, tylko kolor musi pozostać ten sam, bo nie zaufam firmie wykonującej rafinację. Czasem trzeba tylko trochę wzmocnić próbę, bo stop nie trzyma. Na szczęście do tej
@MishMashStudio666: oczywiście że się da :) jeśli tylko na powierzchni nie ma znamion cyny, bo bardzo psuje stop i można ją wytrawić i/lub fizycznie usunąć z przedmiotu przed stopieniem. Po stopieniu zlewek na spectro, w razie potrzeby dodaje się czystego złota, żeby przeszło urząd probierczy. Jakie przebarwienia mogą wyjść na powierzchni przedmiotu, kiedy materiał jest stopiony i dokładnie wymieszany w tyglu? Rozumiem oczywiście problem firm zajmujących się tylko i wyłącznie odlewami,
@kozabonzo: Większość firm przechodzi tylko na odlewy lub druki 3D, do obróbki odlewów nie trzeba niewiadomo jakich umiejętności, ale firmy takie nie odleją pojedynczych sztuk z powierzonego materiału. Ty potrzebujesz kogoś kto wykonuje biżuterię ręcznie i może ściśle kontrolować materiał w którym pracuje. A niestety firm robiących od podstaw ręcznie jest teraz jak na lekarstwo. Poza tym materiał może w niektórych przypadkach stwarzać problemy, ale po to wcześniej są przeprowadzane oględziny