Wpis z mikrobloga

Cześć,,

Policyjne i prawnicze mirko mam prośbę o pomoc.

Po pierwsze jestem debilem i pozbawiłem się programu kupujących na olx, trudno już po ptakach.

o co chodzi kupiłem telefon na olx . Kocioł życiowy nie zdążyłem o wszystko dopytać , tel powyżej 800 zł co jest ważne dla kwalifikacji ew. Czynu

Okazało się że niestety typ ,konto na olx od 2016 roku ,różne przedmioty wystawione na sprzedaż,sprzedał mi telefon z abonamentu Orange. Chce wyciągnąć wobec gościa konsekwencje .Natomiast byłem na policji żeby wszczęli postępowania z niekorzystnego rozporządzenia mieniem z zamiarem oszustwa czy też sprzeniewierzenia mienia ,choć tutaj chyba zarzuty powinno wnieść Orange ,które jest właścicielem tego telefonu.

I teraz policjant stwierdził że powonnienem zostać stalkerem i uderzać do typa kilka razy dziennie (chyba żeby w końcu mnie zablokował albo oskarżył o uporczywe nękanie ,na to chyba też jest artykuł...) No ale policja twierdzi że powonnienem.

-Napisać do Orange ,to akurat planuje zrobić
, natomiast jestem pewien że Orange nie udzieli mi żadnych informacji bo z jakiej racji nie jestem stroną umowy ani abonamentu.

-Nękać go przez dwa tygodnie ,żeby oni mogli stwierdzić brak kontaktu i żeby zdążył ew. uciec do Meksyku

I dopiero ew. Wtedy przyjma zgłoszenie oszustwa ..well brzmi to dla mnie dosyć dziwnie ,jest ktoś w stanie pomóc czy serio tak wygląda procedura po stronie policji czy trochę próbują się wykręcić ,ja wiem że na tle tego czym się powinna zajmować policja to pierdoła ale skoro nie ma innej instytucji?

Z mojej strony typ dostał wiadomość z fake konta i potwierdziło się że adres jest prawdziwy ,na konto gdzie kupiłem telefon z kolei odpisał tylko jedna wiadomość potwierdzając że telefon jest w Orange i żeby niczym się nie martwić ponieważ go spłaca... Na próbę polubownego rozwiązania sytuacji ja mu zwracam tel za pobraniem on mi hajs już nie odpisał.

Drugie pytanie ,zamierzam ścigać typa cywilnie ,przynajmniej próbować ,myślę że tu może mieć zastosowanie z art. 556 (3) Kodeksu cywilnego, ma ktoś jakiś pomysł jak najszybciej mieć potwierdzony adres typa w sensie z instytucji jakiejś czy da się go ustalić jakoś sądownie czy zostaje tylko policja ?

#policja #pytaniedoeksperta #pytanie #prawo #prawnicywykopu
  • 1
  • Odpowiedz