Wpis z mikrobloga

@Goronco w sumie po co kurs skoro do tego dokumentacja wygląda na nieskomplikowaną. To pierwszy testowy framework którego chcesz się uczyć? Widzę że jest do Javy więc może playwright? Ewentualnie jak w grę wchodzi jakiś inny język to cypress? Ten ostatni nie jest jakoś wybitnie skomplikowany a w sumie i do niego i playwrighta znajdziesz tonę materiałów do nauki.
@imo0mfg: @Goronco A czy Selenide nie jest oparty o Selenium Webdrivera i go rozszerza po prostu? Promują mocno, że selenide zawiera np. framework pod testy API, coś co do Selenium trzeba jednak dopisać samemu.
Generalnie z tego co rozumiem, to spokojnie ogarniesz Selenide, znając Selenium. Nie trzeba robić z tego kursu, wystarczy dokumentacja. Więc jak chcesz iść w kierunku Java + Selenium, rozszerzenie o Selenide spoko. Jak się uczysz automatyzacji od
via Android
  • 0
@diarrhoea @imo0mfg
To inaczej: już trochę umiem Selenium, jakieś proste testy mi wychodziły i wszystko śmigało.
Ale nauczyłem się tego właśnie z udemy -> tj nie pracowałem z dokumentacją (też tego się muszę nauczyć).

Zmiana na cos innego raczej nie, bo u nas w projekcie już jest to na takich frameworkach

Ale już ogarnąłem sam, działa i powolutku przyswajam (ʘʘ)