Wpis z mikrobloga

Dlaczego okno Overtona (tj. zakres tematów społecznie akceptowalnych) przesuwa się w lewo? Odpowiedź na to pytanie może leżeć w dziedzinie bliskiej fizjologii i tak zwanych "neuronów lustrzanych". Są one związane z empatią. Tradycjonaliści ją mają. Ich przeciwnicy... nie za bardzo. Więc kiedy próbujesz spotkać się z nimi w połowie swojejgo spectrum politycznego,, to tak, jakbyś miał do czynienia z dzikim zwierzęciem, które ma mniej neuronów lustrzanych. To jest jak targowanie się z szympansem.

#ciekawostki #polityka #4konserwy #psychologia #bekazlewactwa #nwo
Kam3l - Dlaczego okno Overtona (tj. zakres tematów społecznie akceptowalnych) przesuw...
  • 20
  • Odpowiedz
Są one związane z empatią. Tradycjonaliści ją mają. Ich przeciwnicy... nie za bardzo

@Kam3l: a najlepiej to widać gdy tradycjonaliści palą ludzi w klatkach czy kamienują za to że nie wyznają słusznej religii.

Konserwatyzm to jednak choroba psychiczna skoro powoduje takie wypaczenia poznawcze.
  • Odpowiedz
@thorgoth: Nasi tradycjonaliści przestali to robić wieki temu, więc wy "postępowcy" sprowadzacie do kraju "tradycjonalistów" z krajów w których jeszcze się to robi, aby udowodnić swoją tezę? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 1
@Kam3l: a najlepiej to widać gdy tradycjonaliści palą ludzi w klatkach czy kamienują za to że nie wyznają słusznej religii.


Konserwatyzm to jednak choroba psychiczna skoro powoduje takie wypaczenia poznawcze.


@thorgoth: Gdzie na zachodzie Kamienuje sie ludzi?

Zanim przystąpisz do wojny plemiennej to najpierw polecam przestudiować czym jest konserwatyzm, i od razu wpój sobie do glowy ze poza kulturą zachodnią konserwatyzm nie istnieje. To ze lewica zyje w dysonansie poznawczym
  • Odpowiedz
  • 0
@thorgoth: konserwatysci w krajach islamskich?


@adammalysz1993 Juz tez to zauważyłem u innych wykopków i wydaje sie ze dla użytkowników jak @thorgoth mie ważne czy w kulturze zachodniej/arabskiej/chinskiej/hinduskiej jesli żyjesz blisko tradycji danej kultury to jesteś konserwatystą. xD A i ważne a nawet bardzo ważne jest żebyś wierzył w boga! :)

Powód może być prosty i oczywisty, prawdopodobnie piszą tak bo robią to celowo, z powodu aby przybić konserwatyzmowi złą łatkę. Porównując
  • Odpowiedz
@Kam3l: mylisz się misiu kolorowy. Konserwatyzm sensu largo to obrona tradycyjnych wartości, przesądów i hierarchii. Przeciwstawia się jakiejkolwiek zmianie społecznej i jak najbardziej istnieje poza Europą. Nie ma nic wspólnego ani z grecką logiką ani z rzymskim prawem, za to sprzeciwia się ideom oświecenia i racjonalizmu empirycznego. Uznaje prymat objawienia religinego nad rozumem, wyznaje też zasadę że jednostka i jej wolność jest niczym wobec woli boga wyrażonej przez kapłanów.

Pozwolisz że
  • Odpowiedz
@Kam3l: Tu jest blad wiara w boga jest nie istotna wiekszosc zydow okresla sie ateistami, wazny jst szacunek do tej podstawy kultury jaka jest Bog a zydzi, mahometanie, hunduisci nawet nie wierzacy szanuja Boga i dlatego antykatolicyzm szkodzi wielka szkoda bo mozna byc antykatolikiem a szanowac Boga i ta podstawe ktora daje cywilizacji. W zwiazku radzieckim KGBisci nazywali ldzi ktorzy nie biora kasy za dywersje pogardliwie gownozjadami i nimi pogaqrdzali.
  • Odpowiedz
  • 0
@thorgoth: Poczekałem z czarną lista abys mogl napisać swoje "tak mi sie wydaje to na pewno tak jest."
Nic do cb nie mam, nie cierpię jałowej dyskusji dlatego wrzucam ludzi na czarną z automatu .

Mężczyźni nie rozmawiają o rzeczach oczywistych.
  • Odpowiedz
  • 0
W zwiazku radzieckim KGBisci nazywali ldzi ktorzy nie biora kasy za dywersje pogardliwie gownozjadami i nimi pogaqrdzali.


@adammalysz1993: A soft wersja tych wywrotowców to pożyteczni idioci
  • Odpowiedz
@thorgoth: @Kam3l: W 2012 roku Jonathan Heidt przeprowadził badanie, którego celem było sprawdzenie, jak dobrze Amerykanie rozumieją się nawzajem. Ponad 2000 uczestników odpowiadało na różne pytania dotyczące moralności, najpierw jako oni sami, a następnie wyobrażając sobie, jak odpowiedzieliby ich polityczni przeciwnicy. Okazało się, że konserwatyści byli najbardziej dokładni w swoich przewidywaniach i prawidłowo wskazywali, jakiej odpowiedzi udzieliłaby osoba o lewicowych poglądach. Liberałowie (w rozumieniu amerykańskim, a nie Korwinowym) radzili sobie
  • Odpowiedz
  • 0
@archubuntu: Słyszałem o tym badaniu,wcale mnie to nie dziwi. Tak samo przebadano kto najwiecej udziela sie charytatywnie, To konserwatyści bili na głowę resztę grup. Oglądałeś film który wkleiłem w tym poście? Daniel Natal wspomina o tym braku empati.

@adammalysz1993: Mackiewicz dożo pisał o tej części historii.

Fragment książki "Droga donikąd" Józefa Mackiewicza tłumaczący technikę ogłupiania obywateli w ZSRR

"- ...trzeba zdać sobie przede wszystkim bardzo dokładnie sprawę z sytuacji -
  • Odpowiedz
Okazało się, że konserwatyści byli najbardziej dokładni w swoich przewidywaniach i prawidłowo wskazywali, jakiej odpowiedzi udzieliłaby osoba o lewicowych poglądach. Liberałowie (w rozumieniu amerykańskim, a nie Korwinowym) radzili sobie z tym zadaniem najgorzej, gdyż mieli największe problemy z rozumieniem innej moralności niż ich własna.


@archubuntu: hipoteza która mi przychodzi do głowy, to że w wielu kontekstach konserwatywna postawa w jakiś tam sposób wynika z dodatkowych mechanizmów kognitywnych czy emocjonalnych, a lewicowa
  • Odpowiedz
Lewak: serce mu się kraje i chce to dziecko wpuścić.

Stąd prawak rozumie lewaka lepiej niż lewak prawaka, bo prawak przechodzi przez ten sam etap procesu podejmowania decyzji co lewak, po czym idzie trochę dalej.


@KEjAf: Ted Kaczyński tłumaczył to zjawisko czymś co nazywał to "naduspołecznieniem".

Kodeks moralny naszego społeczeństwa jest na tyle wymagający, że nikt nie może myśleć, czuć i działać w sposób całkowicie moralny. Niektórzy ludzie są tak wysoce
  • Odpowiedz
  • 0
Czyli w zasadzie brak zdolności do funkcjonowania w wielowymiarowej etyce, więc albo zatrzymują się na etyce prostszej (ignorując złożoność problemów), albo tworzą sobie wartości zastępcze w taki sposób, aby nie było w ich etyce miejsca na jakąkolwiek złożoność.


@archubuntu: Ewidentnie lewica ma inne standardy moralne. Ostatnio odświeżyłem sobie historie rewolucji francuskiej i miałem deja vu. Dużo cech Jakobinów mozna zobaczyć na dzisiejszej scenie politycznej. Ale to akurat pewnie z powodu absolutyzmu
  • Odpowiedz
@archubuntu: tak, myślę że może o coś tego rodzaju chodzić. Taki styl funkcjonowania który tu przypisujemy prawakom jest wewnętrznie skonfliktowany - pewne instynkty/emocje/mechanizmy mu podpowiadają jakieś decyzje a inne, w szczególności jakieś tam kognitywne procesy, podpowiadają coś sprzecznego. No i jakoś musi sobie z tym konfliktem radzić, czasem może się ugnie i podporządkuje instynktom, czasem wybierze coś z tymi instynktami sprzecznego.
W szczególności kościół i wiara katolicka wiąże się nierozłącznie z
  • Odpowiedz