Wpis z mikrobloga

#wynajem

Jakie macie tipy na zabezpieczenie się przed patonajemcami? Wiem że nie ma 100% sposobu, ale słyszałam już o najmie okazjonalnym, zapewnianiu sobie w umowie dostępu do jakiegoś pomieszczenia czy o weryfikowaniu umowy o pracę.
Czy np. wykupienie adresu z okazjonalny.info faktycznie jest lepszym zabezpieczeniem?
  • 10
Jakie macie tipy na zabezpieczenie się przed patonajemcami? Wiem że nie ma 100% sposobu, ale słyszałam już o najmie okazjonalnym, zapewnianiu sobie w umowie dostępu do jakiegoś pomieszczenia czy o weryfikowaniu umowy o pracę.

Czy np. wykupienie adresu z okazjonalny.info faktycznie jest lepszym zabezpieczeniem?


@oliwka_widmo: tak jak piszesz 100% nigdy nie będzie, jest tu pewne ryzyko tak jak w każdym innym biznesie, które albo jesteś w stanie podjąć albo zostawiasz pustostan.
@KromkaMistrz: No nie do końca ( ͡° ͜ʖ ͡°) Czysto technicznie, jeśli wygasa ważność oświadczenia ze wskazaniem adresu (bo np. dotychczasowy właściciel mieszkania wymienionego w oświadczeniu sprzedaje je), to wówczas umowa najmu okazjonalnego staje się de facto zwykłą umową najmu. A wtedy robi się ten cały gnój związany z eksmisją itd. itp.
@KromkaMistrz:
@Horkheimer
z tego co czytałem to tak, ale dopiero po pół roku.
Zrodlo: https://www.bankier.pl/wiadomosc/Najem-okazjonalny-czyli-szybsza-eksmisja-lokatora-Niekoniecznie-7647702.html

@finchharold właśnie nie, na bruk nie może być.. link wyżej zobacz.

"polskie prawo musi mieć na względzie treść wyroku Trybunału Konstytucyjnego z dnia 4 listopada 2010 r., sygn. akt 19/06. Konieczność implementacji jego wytycznych przełożyła się na wprowadzenie zakazu "eksmisji na bruk” (art. 1046 § 4 kodeksu postępowania cywilnego)."