Wpis z mikrobloga

Hej, Kilka pytań do posiadaczy BMW F30, a zwłaszcza poliftowego 330i:

1. Jakie spalanie średnio w nim wychodzi miasto/trasa?

2. Jak jest z wyciszeniem? Wiem że to tylko trójka, więc w porównaniu do starszych modeli E90/E46 czy nawet E60

2b. Czy dieslowe wersje tego modelu są zauważalnie głośniejsze?

3. Jakie są ogólne wrażenia i fun z jazdy? Z filmów i testów na YT wygląda że ten silnik fajnie brzmi, ma fajny automat i fajne osiągi

4. Jaki budżet waszym zdaniem jest „rozsądny” (330i, automat)

5. F10 wydaje się podobny cenowo patrząc po OtoMoto, czy bralibyście go pod uwagę jako alternatywa? Samochód większy, cichszy. Zamierzam jeździć głównie bez pasażerów z tyłu, chodzi mi tylko o komfort.

#bmw #f30
  • 8
1. Jakie spalanie średnio w nim wychodzi miasto/trasa?


@ale_typ: wszystko zalezy od predkosci, zaladowania, stylu jazdy wiec powiem tak statystycznie autostrada 7l, miasto 9-10l, mieszanie 8l

2. Jak jest z wyciszeniem? Wiem że to tylko trójka, więc w porównaniu do starszych modeli E90/E46 czy nawet E60


@ale_typ: #!$%@?

2b. Czy dieslowe wersje tego modelu są zauważalnie głośniejsze?


@ale_typ: pod wzgledem silnika? to tak, diesel zawsze jest glosniejszy niz benzyna.
Mam F32 430i i potwierdzam, jest #!$%@? wyciszone, choć tu dochodzą jeszcze szyby bez ramek. Na autostradzie trzeba podnosić głos żeby rozmawiać, wiatr słychać bardzo.

Spalanie - tempomat na 150 8.5 litra, miasto z okazjonalnym zarzuceniem dupą 10l, najmniej w trasie miałem 6.9 jadąc jak dziadek.

Ogólnie F3x jest tragedia kupić w tym kraju, większość egzemplarzy to albo trupy ze stanów albo diesle na końcu eksploatacji, w dodatku dochodzi problem poprzednich właścicieli