Wpis z mikrobloga

#mbank #banki #finanse

o co ten caly placz za gotowka? gdzie w tym placicie?

ja nie pamietam nawet kiedy ostatni raz trzymalem banknot, czy monety w dloni, wszystko oplacane online, nawet prezenty ida w formie kart podarunkowych czy voucherow, maszyny do kawy i batonow na karte, biletomaty na karte albo w apce.

ostatnio jak bylem w sklepie to prad wysiadl na calej ulicy i kasy padly, wiec nie mogli na nie nic nabic, nawet gotowka nie pomogla w takim wypadku.
  • 14
  • Odpowiedz
@TakiSeLogin póki co o nic ale jakby tak wprowadzić np limity korzystania z pieniędzy na twoim koncie w momencie gdy przekroczysz dozwolony ślad weglowy, albo zjesz za dużo mięsa to co wtedy? Covidowy test pokazał jak można ubezwłasnowolnić ludzi ;)
  • Odpowiedz
@TakiSeLogin: Gotówka ma tą przewagę nad płatnością elektroniczną, że rząd nie jest w stanie kontrolować co z nią robisz, ani gdzie się znajduje. W Kanadzie w 2022 roku był protest tirowców, więc trudeau się #!$%@?ł i zamroził konta im konta bankowe. Ja osobiście czasem płacę gotówką, a urzędasów gówno to powinno obchodzić na co wydaje swoje pieniądze
  • Odpowiedz
@TakiSeLogin Wiesz, powiem Ci tak - mam do gotówki podejście podobne jak Ty. Używam sporadycznie. Ale tu chodzi o swobodę wyboru. Nie uwlzywasz gotówki - ok. Ale czemu jeśli ktoś chce, ma mieć z tym problem?
  • Odpowiedz
@TakiSeLogin: Ja wypłacałem z planet cash 5 razy po 80 ziko blikiem (by mieć 20 banknotów po 20 ziko). To jest mega wygodne mieć takie banknoty w portfelu. Nie płacę gotówką w biedronce, ale w kwiaciarni już tak, bo tam mam równe 120 ziko. Mogę też dać banknot siostrzeńcom i jest fajniej niż im przelew zrobić. Wygodne przy rozliczaniu ze znajomymi, albo by zostawić napiwek
  • Odpowiedz
  • 0
@mbasasello: wiadomo, ale skoro obrot gotowkowy przestaje byc oplacalny dla bankow i panstwa, to nie powinno nikogo dziwic ze bankomaty znikaja i wszystko sie przestawia na obrot bezgotowkowy, a dla jakiegos procenta osob pewnie nie beda robic wyjatkow, a jezeli beda, to takie sa efekty, ze podnosza oplaty.

choc teoria spiskowa mowi, ze jest na odwrot i ze oplaty podnosza zeby ludzi zniechecic do korzystania z niej, moze tak moze nie,
  • Odpowiedz