Wpis z mikrobloga

Na piec gazowy , weglowy nie dają dotacji. Na klimę jest dotacja ale trzeba usunąć kopciucha i jak wystapi jakaś losowa sytuacja to zostaje zimno siedziec w chałupie. Dotacja jest na piec na drewno ale za to drewno trudno kupić i drogie. Ciekawie to wszystko obmyślili rządzący xd
#ogrzewanie #ekologia
  • 8
@PiotrFr a kto do 2030 nałożył likwidację a w zasadzie brak dotowania co równa się zaprzestaniem produkcji jak i sprzedażą pieców na paliwo stałe? Dyrektywa EPBD? Przecież wszyscy to podpisali w kamieniach milowych itd xD jeszcze 6 lat i każdy nowo budowany domek czy chatka muszą być zero emisyjne xD
@jackblackcanada: co rozumiesz przez "drewno trudno kupić", bo nie rozumiem czy w twoim regionie kraju jest jakaś dziwna sytuacja z podażą drewna, czy to może jest trudne z powodów personalnych? Z tego co widzę, w południowej Polsce drewno jest tanie i łatwo go kupić, chyba że włożysz wysiłek w najęcie własnego transportu z nadleśnictwa oraz sezonowanie i wtedy jest bezsensownie tanie.
@Feijoa: W tamtym roku dopiero u 4 handlarza dostałem drewno ale i tak miał "końcówke" cena 500-600zl buk, grab + transport 80zl. W lesie jest za 290zl buk ale trzeba sie zapisac na liste.Do lasu mam 50km wiec przywiezeinie drewna z lasu tez kosztuje . U mnie pewnie wjedzie nowy piec na gaz bo jak mam wydac 15k to nie zamierzam nic przy tym robić.
Oczywiście, że trzeba się zapisać na listę, a potem sobie samemu pociąć i czekać aż wyschnie 2 lata, ale według mnie nie można powiedzieć, że jest jakoś drogo. Nawet sama się zastanawiałam nad inwestycją w sezonowanie drewna, ale strach że ukradną.. a koło nas nawet ogrodzenia kradną.
Z resztą dobrze, że przypominasz, bo pora się będzie rozejrzeć za drewnem na sezon 2025/2026 ( ͡° ͜ʖ ͡°)