Wpis z mikrobloga

Zastanawiałem się, w czym mi przeszkadzają ciapacy, skąd te nastroje społeczne i czemu ja np. wolałbym siedzieć obok Niemca w pociągu, a nie inżyniera. Odpowiedź przyszła szybko, bo właśnie jadę pociągiem i ku mojemu grymasowi dosiadł się ahmet

Azylanci-inżynierowie (araby):
- macanie się po jajkach,
- słuchanie modłów z telefonu na głośniku,
- niska higiena osobista,
- głośne gadanie z innymi arabusami na whatsappie,
- zaczepianie/zagadywanie - ja nie mam zamiaru z nimi gadać,
- poplamione ubrania, które pralki kilka miesięcy nie widziały.

Hindusi:
- zazwyczaj otyli, spoceni,
- wyjebongo w kulturę osobistą,
- często brzydko pachną.

Macie jakieś podobne doświadczenia z emigracji?

Żebym nie wyszedł na totalnego rasistę to dodam, że nie mam właściwie zastrzeżeń co do prawdziwych murzynów imigrantów z Afryki. Zazwyczaj zadbani, wysportowani, ogarnięci, bezproblemowi, nie zaczepiają, dość pozytywni ludzie.

#emigracja #rasizm #niemcy
  • 8
  • Odpowiedz
@Radek41 Ja mam trochę inne odczucia, Arabowie są zazwyczaj wymuskani i wypachnieni, za to z kulturą są na bakier, np. drą ryje (choć tylko rozmawiają), puszczają na głos jakieś gówno z telefonu (niestety etniczni Niemcy też to robią, taka moda jakaś zasrana), a w zatłoczonym miejscu nigdy Ci nie zejdą z drogi, a jak na siebie wpadniecie to Niemcy zawsze przepraszają, a ci zawsze mają pretensje.
  • Odpowiedz
@Radek41: Masz trochę racji. Nie jest rasizmem stwierdzenie, że mamy doczynienia z różnicami kulturowymi xD Oczywiscie, że nie każdy zachowuje się tak, jak tu piszemy ale pewne skłonności widać gołym okiem.

Wg mnie z emigrantów najlepiej trafić w jakimś autobusie/pociągu/samolocie na Turka. Są ogarnięci i zadbani. Oczywiście w ich DNA jest trochę wyższa głośność, ale nie jakoś dużo bardziej niż u Polaków. Zdecydowanie wolę siedzieć koło Turka niż Rumuna, Bułgara,
  • Odpowiedz
@Radek41 mam doświadczenie z Polski, z dnia wczorajszego. Jechałem autobusem i wsiadło 6 smoluchów. Zachowywali się jak małpy, darli mordy, a i zostawili po sobie kosmiczny syf. Dramat z tymi zwierzętami
  • Odpowiedz
@Radek41: mam doświadczenia z przybyszami ze wschodu. Czy to ruscy, ukraincy, białorusini czy jeszcze jacyś inni to trudno powiedzieć. I oni też puszczają non stop jakieś disco/techno i to nie z telefonu tylko z jakichś głośników
  • Odpowiedz
@Radek41: Jak w każdej nacji, są reprezentanci takich cech jak opisałeś wyżej, a nie brakuje też takich, którzy znajomością savoir-vivre mogliby zawstydzić niejednego, teoretycznie dobrze wychowanego, autochtona. Niestety odkąd każdy róznokolorowy może sobie wjechać do Europy jak do siebie, szczególnie, że "Mutti" ich przecież zapraszała, to jest spora nadreprezentacja takich istot, o jakich wspomniałeś.

Wielu z tych przybyszy można porównać do takich polskich osiedlowych sebków, co to w swojej ojczyźnie,
  • Odpowiedz
@Radek41: jestem aktualnie we Francji, byłem w czwartek w outlecie od Paryżem, wchodzę do sklepu i panie z obsługi (białe) z daleka już uśmiechnięte drą się "bonjour" a czarne które też tam pracują? nic
  • Odpowiedz