Wpis z mikrobloga

Psycho-Pass Providence
Tego mi brakowało. Mogli, a wręcz powinni wydać ten film przed serią "Psycho-Pass 3" z sezonu zimowego 2019 roku. Film uzupełnił wiele dziur fabularnych i wytłumaczył wiele nieścisłości. Covidem nie mogą się zasłaniać, bo serial wyszedł przed tą całą pandemią. Więc pewnie pieniądze przeszkodziły.
Natomiast film ładny, naprawdę ładny, prawie tak samo "Ghost in the Shell 2: Innocence", który jak dla mnie jest faworytem jeśli chodzi o najlepszą animację w historii anime.
#anime #animedyskusja
Chrystus - Psycho-Pass Providence
Tego mi brakowało. Mogli, a wręcz powinni wydać ten...

źródło: Zrzut ekranu 2024-01-28 105406

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • 0
@tobaccotobacco: Nie pisałem tego, ale żeby zrozumieć film, to trzeba obejrzeć wcześniejsze serie i filmy. Jako samodzielne dzieło, film wydaje się niezrozumiały i oderwany od kontekstu. Z tego powodu wątpię, by Providence dostało nominację.
  • Odpowiedz
  • 0
@Chrystus: I naszła mnie myśl. Na ile prawdziwa wydaje się koncepcja społeczności kontrolowanej przez SI. Przecież całkiem niedawno były próby wykorzystania SI do prowadzenia rozpraw, a to jako pomoc sędziego, albo adwokata. Oczywiście te próby okazały się mocno nieudane, kiedy to SI adwokata zaczęło samo tworzyć nieistniejące przepisy. Ale można powiedzieć, że proces już się zaczął.
  • Odpowiedz
@Chrystus w sumie miałem oglądać, ale łatwo dostępne były tylko Psycho-Pass 1&2, z 3-ki obejrzałem tylko wstęp do jakiejś niezłej rozgrywki w mieście pomiędzy Sybil a jakimś gabinetem cieni plenipotentów, więc...może rozejrzę się za tym filmem.

Ogółem Psycho-Pass w sumie jak GitS ma pewien urok anime sci-fi, które zanurzone w tym całym futuryzmie i japońskiej kulturze dobrze radzi sb bez "nieracjonalnej" magii i sięgania do świata fantastyki mistycznej (ʘʘ
  • Odpowiedz
@Chrystus no dobra, ponownie wziąłem S3 początek z tym kiepskim lektorem co jest dostępne po polsku, zdaje się że trójkę i ten film kontynuację po latach trzeba będzie skądś indziej (oby były chociaż ogarnięte napisy, bo nie wszędzie i nie wszystkie odtwarzacze niestety dają menu językowe)
  • Odpowiedz
@Chrystus no dobra, nie siejąc wątkami ale mając początek S3 i jeszcze pamiętając poprzednie, to rzeczywiście akcja dzieje się akurat pomiędzy. Aż dziwne że były przerwy, i ten cały Komitet po latach zdecydował się pokazać film poprzedzający.
  • Odpowiedz