Wpis z mikrobloga

Dobra, kupiłem działkę z MPZP i nie wiem co dalej. Wiem, że muszę wystąpić o pozwolenie na budowę już z wybranym projektem. Ale kto mi pomoże z wyborem projektu? Z ustawieniem tego na działce? Projektant/architekt? czy to ta sama osoba? Chyba muszę nawieźć ziemi bo w MPZP jest coś o tym że dom musi być 0,5m wyżej. Najpierw oczywiście musi geodeta chyba mi to zaznaczyć fizycznie słupkami? No kurde nie wiem jak wystartować teraz… #dom #budowadomu #budownictwo #budowa #dzialka #architektura #geodezja
  • 7
  • Odpowiedz
@kacius: Poszukaj polecanego architekta na grupach lokalnych on ciebie pokieruje.

Osobiście ja działałem tak:
-znalazłem podobający mi się teren
-sprawdziłem czy można tam budować, podpytałęm sąsiadów o problemy kilka razy w różnych porach/pogodzie pojawiłem się na działce
-wziąłem geologa aby mi potwierdził, że się da postawić budyek i jakie problemy są z gruntem
-kupiłem działkę
-Przejrzałem kilkaset projektów gotowych pasujących do mpzp i wybrałem taki który mi się podobał i pasował
  • Odpowiedz
  • 0
@duzy240 no a kierownika nie szuka się już na etapie rozpoczynania budowy? @lobo mam działkę z mediami, kupiłem od gminy, więc geolog nie wiem czy potrzebny. Faktycznie chyba poszukam jakiegoś architekta i może on mi coś pomoże.
  • Odpowiedz
Dobra, kupiłem działkę z MPZP i nie wiem co dalej.


@kacius: @kacius @lobo @duzy240 łooo baben... jak można kupić działkę i nie mieć elementarnej wiedzy?

Ale kto mi pomoże z wyborem projektu?


@kacius: xDDDD No niestety projektu musisz sobie sam wybrać tak żeby pasował do mpzp. Jeżeli to jakaś wieś to pewnie ważna będzie jedynie wysokość domu, ilość kondygnacji, rodzaj dachu.

Udaj się do lokalnego projektanta. Pokaż mu jakie projekty
  • Odpowiedz
  • 0
@Chris_Karczynski no najwidoczniej można :) a co do projektu to chyba głupie pytanie zadałem, masz racje. Projekt rzecz jasna sam wybiorę tylko chodzi mi o dokładne ustawienie go na działce, jakieś porady itd. W moim przypadku front domu będzie w wschód, droga leci z północy na południe. Kalenica równolegle więc trochę mi to psuje pomysł z fotowoltaika
  • Odpowiedz