Wpis z mikrobloga

Co robią astronomowie na ISS na co dzień? Nie jest przypadkiem tak, że mieli oni robić rzeczy, które zrewolucjonizują naukę, pomogą nam odpowiedzieć na pytania o Wszechświat... a tak na prawdę to siedzą u góry, zamawiają sobie pizzę i czasem naprawią jakąś usterkę, a całą robotę robi i tak teleskop Hubble, łazik marsjański oraz teleskopy naziemne? Prace naukowe nt. "zachowanie się organizmu człowieka w stanie nieważkości/w ekstremalnie kosmicznych warunkach" już pewnie dawno napisane i nic nowego raczej nie da się wnieść w temat. Samo przebywanie na ISS i warunki tam panujące zapewne też nie uleczą chorych na AIDS ani nie rozwiążą makroekonomicznych problemów obecnego świata.

Tak więc za miliardy dolarów (pewnie tyle pochłonęła już cała akcja zwana ISS) siedzą sobie tam w sześciu i śmieszkują.

#nauka #jakzyc #astronomia #iss #kosmos
  • 12
  • Odpowiedz
@oliwin: @vervurax: to oświećta mnie, czego dokonali, jak pracują. Nie mogę znaleźć takich informacji. Do czego przełomowego doszło podczas całej misji ISS, że można uznać, że było warte tej całej kasy? :>

Nie mam nic przeciwko badaniom kosmosu, ani ISS, pytam po prostu. Nie ma głupich pytań ponoć :>
  • Odpowiedz