Wpis z mikrobloga

Koledzy, stworzył sobie w arkuszu na gogle listę książek z pewnej serii. W kolumnie A wpisałem tytuły, natomiast w kolumnie B wpisałem numer wydania.
Chciałbym teraz chronologicznie posortować kolumnę B. Jak to zrobić, aby po przesortowaniu nie stracić relacji komórek z kolumny B w stosunku do zawartości komórek z kolumny A przed sortowaniem?

Chodzi mi po głowie coś w stylu "twardej spacji" x

#excel
jalop - Koledzy, stworzył sobie w arkuszu na gogle listę książek z pewnej serii. W ko...

źródło: temp_file5218705383742564756

Pobierz
  • 3
Jak to zrobić, aby po przesortowaniu nie stracić relacji komórek z kolumny B w stosunku do zawartości komórek z kolumny A przed sortowaniem?

@jalop: normalnie załóż filtr i posortuj, tak to działa. Ale widzę że możesz mieć problem z tym sortowaniem rosnąco/malejąco, bo niektóre komórki to tekst, a niektóre to liczby
@jalop: Zamień miejscami numer i rok, tylko dodaj 19 do każdego roku. Z 25/70 będziesz miał 197025 albo 1970.25 to wtedy posortujesz kolumnę B, appka powinna Cię spytać czy chcesz posortować samą kolumnę B czy rozszerzyć sortowanie na inne kolumny (żeby zachować relację). Przynajmniej w Libre Calc tak to działa.