Wpis z mikrobloga

Czy culture melting pot idzie równolegle ze zwykłym culture conversion? Bo podbiłem Bretanię postacią o kulturze norse i po kilkudziesięciu latach mam mniej więcej po równo prowincji o kulturze norman i norse. Zależy mi na osiągnięciu The Conqueror więc wolałbym być cały norman. Czy zrobiłem coś nie tak, czy tak to właśnie funkcjonuje?

Dodatkowo, poprzednim królem (Haesteinnem) próbowałem wymusić na papieżu koronację, tamten zażądał wygrania wojny z ekskomunikowanym, niestety król umarł zanim zdążył ją wygrać. A teraz jego następca nie może się koronować, bo niby "coronation is already prepared". Bug?
#ck2
  • 6
  • Odpowiedz
@Karl_Tofel: Witam serdecznie autora posta.

Zacznijmy może od pierwszego zdania, które napisałeś.
Podałeś tam kilka informacji, które wykonałeś celem zdobycia osiągnięcia "Zdobywca" lub z angielskiego "Conqueror".
Pod postem udostępnię zdjęcie z wiki gry CK2, gdzie zostały umieszczone wymagania dot. zdobycia tego
maniek50005 - @Karl_Tofel: Witam serdecznie autora posta.

Zacznijmy może od pierwsze...

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@maniek50005: Dziękuję za odpowiedź. :)

W pierwszym zagadnieniu chodzi mi o to, że mam na razie samą Bretanię (plus jakieś tam dwa hrabstwa od Francji). Bretania i frankijskie hrabstwa miały kulturę frankish i breton. Obecnie mniej więcej połowa ma kulturę norse, a połowa norman. Rozumiem, że kiedy władam domeną, to zarówno konwersja prowincji na moją kulturę (norse) jak i przekształcanie breton/frankish w norman jest równoczesna?

W drugim to niestety ale
  • Odpowiedz
@Karl_Tofel: Co do pierwszego zdania.
Tak, konwersja kultur w kilku prowincjach jest równoczesna.
Przy czym nie trwa ona takiej samej długości czasu - to jest tylko jakiś określony procent rocznie na zmianę kultury w prowincji.

Zazwyczaj ten procent nie jest jakiś bardzo duży i taka konwersja potrafi całkiem sporo potrwać.
Co do drugiej
  • Odpowiedz