Wpis z mikrobloga

Focus MK2 1.8 GHIA przedlift czy Hyundai i30 1.6? Moc taka sama. Rocznik i stan też, foka 160k nalotu, Hyundai 200k. Foka grzane fotele, przednia szyba, welur, klimatronic. Hyundai trochę biedniej, ale za to ładniejszy srodek, cała bryła mi jakoś bardziej siada, zimówki na alusach + letnie w komplecie. Fokus rozrząd na łańcuszku więc odpada koszt, Hyundai pasek z tego co wiem. Najgorzej, że obydwa auta są zupełnie w 2 innych rejonach więc jadąc po 1 ciężko będzie oblecieć drugie ( ͡° ʖ̯ ͡°) auto będzie gazowane w najbliższym czasie.

#samochody #motryzacja

które auto?

  • Focus MK2 1.8 GHIA 60.4% (61)
  • I30 1.6 39.6% (40)

Oddanych głosów: 101

  • 26
@zielony_goblin fordowskie silniki nie lubią gazu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mam focusa po lifcie z silnikiem 1.4 zagazowanego. Przejechałem 130k na gazie bezawaryjnie, ale już zawory regulowałem(kosztowna sprawa) a i tak nie wiadomo czy za chwile któryś zawór nie odleci.
@zielony_goblin ja jeszcze tym focusem juz 10 lat i prócz rzeczy eksploatacyjnych nie włożyłem złotówki do niego(te zawory to dla mnie też rzeczy eksploatacyjna bo mając gaz w tym silniki byłem świadomy tego). Focus ma zajebiste zawieszenie. Wygodne i nie do #!$%@? ( )
@zielony_goblin dla mnie zaś i30 z tymi światłami z tyłu wygląda tandetnie. Rozumiem że ogranicza Cię budżet by celować w coś po lifcie?
Wiesz że jak fajnie trafisz to w Focusie będziesz miał także elektryczną nagrzewnicę powietrza?
@slawomirus: Być może ale problemem jest sam fakt istnienia lamelek. W dzień idzie się do nich przyzwyczaić, nawet jak są bardzo cienkie, ale w nocy odbijają światło
@cwlmod nie wiem jak teraz ale w starszych modelach były tylko druciki po obrysie i im bliżej środka szyby to były coraz mniejsze lub nie było w ogóle. Ale szczerze w w MK1 i MK2 jeździłem masę czasu nocami nawet po kilkaset km i totalnie nie przeszkadzało
@slawomirus: W mustangu była równa siatka cieniutkich drucików. Próbowałem zrobić zdjęcie, ale aparat w telefonie nie wyłapuje odblasków w okół reflektora.

@talarro Na pewno nie była. To było auto testowe w salonie forda
@cwlmod: mam już 6 Forda z podgrzewana przednia szyba i nie widzę problemu z jazdą w nocy. A jeszcze często rano / wieczorem, zależy na którą zmianę pracuje.