Wpis z mikrobloga

Ej konfiarze, wiem, że mało co jest w stanie do was trafić, ale jak czujecie się z tym, ze poseł waszej partyjki wyszedł dziś na mównicę i protestował przeciwko podniesieniu gnojowej renty dla opiekunów osób niepełnosprawnych i całkowicie niezdolnych do pracy do zawrotnej kwoty pensji minimalnej? Samemu przeżerając moje podatki na opowiadanie takich bzdur? Wy możecie chociaż czasami spojrzeć w lustro bez konieczności chowania głowy w umywalkę ze wstydu?

Nigdy w polskim sejmie nie było bardziej obrzydliwej, wzbudzającej wstręt, obłudnej partii przygłupów oblanej zwykłym populizmem, niż konfederacja. Samoobrona Leppera to przy tym ścierwie byli męzowie stanu i erudyci.

#polityka #bekazkonfederacji #bekazprawakow
  • 15
  • Odpowiedz
@Warrior_97: nie no jeszcze jest SuwPol i ogólnie PiS (tylko, że SuwPol to PiS na sterydach po prostu i ma parę wybitnie odrażających postaci), ale, że są odrażający, wstrętni i obłudni to jest prawda.

A zresztą, Konfa to opozycja totalna do wszystkiego hehe.
  • Odpowiedz
@M4rcinS: nie oglądałem, ale zakładam, że wielki myśliciel i ekonomista (który też przypadkiem akurat został zaorany przez Petru btw.) Wawer walnął jakiś mocny idiotyzm, bo najczęściej on obok Brauna wychodził na mównicę z Konfy. Ewentualnie Bekowicz.

Tiktokera lub Wiplera bym nie obstawiał, bo jednak muszą kluczyć w przekazie a reszta jeszcze bardziej nic nie wie o gospodarce (choć no, tylko Wipler i Memcen właśnie jakąś tam wiedzę ekonomiczną mają ale
  • Odpowiedz
@Warrior_97: to jest nieźle. Ja jestem takim prawdziwym liberałem. Ale takim prawdziwym, a nie z tej przybudówki PiSu. Zaorał bym wszystkie socjale - do zera. Z wykluczeniem tych, co są dla osób niezdolnych, bądź czasowo niezdolnych do pracy. I kosztem diety Korwina dla nierobów, niepełnosprawni powinni mieć średnia krajowa.
  • Odpowiedz
@Warrior_97 ale proszę nie wprowadzać w błąd. Ten facet jako JEDYNY zapytał skąd wziąć na to pieniądze. Wspomniał, że cała ta zabawa będzie kosztowac ponad 1,5 mld zł.
Więc już pomijając to, że ktoś nie ma serca ani honoru i że wózek kosztuje 15 tysięcy a turnus 20 tysięcy to może faktycznie by się zastanowić skąd wziąć pieniądze na te renty? A potem jak jest deficyt budżetowy to wykopki zdziwione skąd.
  • Odpowiedz
@filas312 prawda, ale trzeba przyznać, że nikt inny nie podjął żadnej dyskusji o tym projekcie. Wszyscy poklepali się po plecach, trochę powyklinali że PiS fuj, pogratulowali sobie, pogadali, że ci opiekunowie niepełnosprawnych to bohaterowie i że konfiarze nie mają honoru i godności człowieka (też prawda).

Nikt nie przeczy, że ci (i wszyscy inni ludzie też) powinni mieć dobre życie ale po to mamy sejm i polityków, żeby podchodzili oni do rzeczy
  • Odpowiedz
prawda, ale trzeba przyznać, że nikt inny nie podjął żadnej dyskusji o tym projekcie. Wszyscy poklepali się po plecach, trochę powyklinali że PiS fuj, pogratulowali sobie, pogadali, że ci opiekunowie niepełnosprawnych to bohaterowie i że konfiarze nie mają honoru i godności człowieka (też prawda).


Nikt nie przeczy, że ci (i wszyscy inni ludzie też) powinni mieć dobre życie ale po to mamy sejm i polityków, żeby podchodzili oni do rzeczy racjonalnie a
  • Odpowiedz
rozumiem, że zaorać socjale ale powołać dobrowolne siatki wsparcia dla potrzebujących i silnie lobbować i zachęcać do wsparcia?


@filas312: jak ktoś jest biedny i może pracować, to znaczy że dieta Korwina do tej pracy powinna go zachęcić. Można pomóc kursami etc
  • Odpowiedz