Wpis z mikrobloga

Powiem wam tych ekspertów z twittera to dobrze poczytać i ich prognozy, które zmieniają się co jakiś czas.
Jak to było Rosja się rozpadnie albo zabraknie rakiet/amunicji? A tu się okazuje, że ruscy coraz silniejsi.
Miała być wielka ofensywa ZSU i była, zakończyła się totalna porażka trzymają te małe robotyne, gdzie dostają artyleria z prawej i lewej strony ponosząc duże straty .
#wojna #ukraina
  • 20
@Stay12: Pan Zen swoją drogą prowadzi fajny kanał jak rosyjska gospodarka radzi sobie pod sankcjami i z sankcjami
Ale nie, nie on. Zdaje się że to były słowa niejakiego pułkownika Lewandowskiego, a bo braku ludzi w infrastrukturze i przemyśle mówiła Nabiullina, zdaje się że w jej ocenie było to 4 miliony z hakiem.

Poza tym nasze własne obserwacje mediów pokazują nam w jakim stylu ruscy szanują swoje mięso.
@Stay12: To zależy od pomocy UE i USA, ich produkcja amunicji rośnie ale jeszcze nie zadowalająco. Ale po ostatnich wypowiedziach jak w Szwecji miejmy nadzieję że znaczenie pomocy dla Ukrainy rośnie. W każdym razie Ukraińcy robią dobrą robotę, jeśli nie stać ich na tracenie ludzi tak jak to robią ruscy, niech się wycofują, wojna może trwać i trwać.

@Towarzysz_Moskvin: nie przeceniajmy ruskich zasobów, co do 'nie zajęcia' całej Ukrainy ich
@panzerfucker: Z tego co wiadomo ostatnio pojawia się info o braku ludzi do walki skąd ich wezmą ?
Wycofanie się ZSU nie pomoże za bardzo bo tu czy tam przewagi nie zrobią odpuszczą tutaj cofną się na inne linie i za chwile będzie to samo .
@Stay12: Przecież o to chodzi żeby nie walić głową w mur, niech to robią ruscy, to oni mają się wykrwawiać.
Jest info o braku ludzi ale z tego co ja czytałem chodzi o obniżenie wieku poboru z 27 do 25 lat co może być niepopularne. Myślę że ludzi znajdą, gorzej z zaopatrzeniem i pieniędzmi. W każdym razie nic to nie zmienia w naszym interesie bezpieczeństwa. Dla nas Ukraińcy mogą tam wykrwawiać
@Towarzysz_Moskvin Napisałeś, że rosja szybciej zdobywa teren niż Ukraina, więc wyprowadziłem cię z błędu.

To zamiast już nic nie odpisywać albo przyznać mi rację to postanowiłeś przeskoczyć na zupełnie inny temat i zadać mi jakieś populistyczne pytanie. Ale spokojnie, ja też tak mogę: kiedy rosja zajmie w końcu jakieś powiatowe? Bo o wojewódzkie nawet nie pytam gdyż w tym tempie zajmie im to jakieś 300 lat
@panzerfucker: Nie przeceniam ruskich zasobów podobnie jak nie przeceniam zasobów ukraińskich. Dlatego jak już pisałem pewnie jakiś czas się jeszcze wzajemnie pogruzują do czasu aż braknie ukraińcom mięsa albo ruskim woli. Alternatywnie pojdą po rozum do głowy w co raczej wątpię ¯\(ツ)/¯

Na jakiekolwiek większe odbijanie terytorium przez Ukraińców nie ma szans.