Wpis z mikrobloga

Ciekawe któremu decydentowi strzeliło kiedyś do łba aby ci cali Strażnicy Ochrony Lotniska (będący przecież wewnętrzną ochroną na obiekcie) mieli umundurowanie kuhde zielone jak w Izraelu, i chyba zieleńsze od lotniskowych pograniczników XD

+do tego te pojazdy wyglądające jakby te "zielone ludziki" były z jakiejś zieleni miejskiej czy innych usług utrzymania dróg i przestrzeni zielonej (°°

Np.: taki ja mając w zarządzie port lotniczy to bym wolał wystroić Airport Sec'ów w takie stalowoszare umundurowanie z granatowymi obszyciami/akcentami + białe napisy z przodu i z tyłu że są SOL, naszywki z logiem lotniska i te prostokątne ze stopniem na rzep + do tego firmowe nakrycie na głowę i gotowe (choć może myślę aż za logicznie czasami ;-)

Malowanie pojazdów też by lepsze było "takie amerykańskie", z wyraźnym paskiem z nazwą formacji czy logiem lotniska i bocznym numerem tel. (na tyle na ile międzynarodowe standardy precyzują jakie kolory powinny używać służby lotniskowe)

#rozkminyzdupy #piekloperfekcjonistow #sluzbymundurowe #militaryboners #lotnisko
wygolonylibek-97 - Ciekawe któremu decydentowi strzeliło kiedyś do łba aby ci cali St...

źródło: dsc_8079_lawica-sluzby

Pobierz
  • 13
@wygolony_libek-97 @fishery
SOL zatrudnia strasznych mułów. 7 lat miałem z nimi styczność dzień w dzień, na kilku lotniskach. Wszędzie takie same chamidła nie znające przepisów.

Mój ulubieniec kiedyś się chwalił, że duperke wyrywał wciskając Jej kit, że jest ze "służb", no bo wiecie, w nazwie jest "SŁUŻBA ochrony lotniska" XD
@slabyslabek ja nie miałem z nimi takiej styczności, ale ci z Chopina, którzy brali udział w programie Discovery to nieźle się lansowali /te wszystkie wstawki jakby byli tam niczym lotniskowi operatorzy na granicy portu, i jak to ci przyjęci adepci muszą na strzelnicy pod koniec szkolenia mieć świetne skupienie i dynamicznie strzelać i wgl/
@wygolony_libek-97 ten cały dokument to jest straszna propaganda. Od lotu, przez lotams, po wszystkie inne służby i firmy. Wierz mi. Jak gadałem z jednym to tam strzelanie to raz na dwa lata mają XD. Gdybyś posłuchał/popatrzył na nich przy pracy to byś zwątpił. Ile to ja kłótni z nimi miałem o jakieś ich widzimisie dotyczące przepisów przez te 7 lat, ani razu, powtarzam ani razu nie mieli racji.

Jeden z lepszych przykładów
@slabyslabek cóż...chociaż wygląda zachęcająco. Może to nie ten rozmiar co jakieś kroniki z czasów ludowych, ale jak ktoś w sumie czuje że ma taki pociąg do techniki lotniczej to choćby ten LOTAMS wychodzi na całkiem zgraną i przyzwoitą ekipę od serwisowania na tyle specyficznych maszyn jak te latające.

/choć z tym np. chodzeniem wszędzie z identyfikatorami na szyi to bym wolał je mieć gdzie indziej uczepione :-/

Tam nawet te całe służby
@wygolony_libek-97 no ogółem to pracuje w amsie jako mechanik XD. Od kilku lat już nie ma tak mocnego plecakowania jak kiedyś, albo dzwonienia do rekrutacji XD, jest rekrutacja albo system poleceń, plecaków jest niewiele, ale widomo, zawsze jakiś się trafi.. Tu mogę powiedzieć, że jest dużo narzekania na tą firmę, że dziadówa i januszex, oraz kiepska obsługa, ale na tyle ile mogę być stronniczym to można to schować między bajki. Takie rzeczy
@slabyslabek dzwonić to raczej żeby potwierdzić na jakim etapie i w ogóle (zawsze szansa że ktoś po drugiej stronie będzie musiał zareagować ;-)

Ponoć cośtam są jakieś ruchy kadrowe i zapotrzebowanie na dodatkowych mechaników lotniczych, jednak nawet wtedy bierze się z innych miejsc tych którzy już choć trochę w tym pracowali. W tej branży wszyscy nowi i chcący się dostać muszą wejść przez zamknięte drzwi ( ͡° ʖ̯ ͡°
@wygolony_libek-97 teraz w Warszawie siedzi dużo kontraktorów z Filipin i krajów Bałkańskich. Rekrutacja jest głównie nastawiona na zatrudnianie ludzi pod Rzeszów póki co. Ogółem sytuacja trochę gówniana szczerze mówiąc, bo wśród tych kontraktorów to spokojnie więcej jak połowa jest do #!$%@?, bo nie mają wykształcenia lotniczego (serio, są z łapanki jakiejś..), wiedza techniczna słaba, kultura techniczna poniżej krytyki. Ciągle znajdujemy jakieś fakapy po tych ciućmokach, no ale najważniejsze, że tabelki finamsistów w
@slabyslabek sam już nie wiem, gdzież ja na to właśnie nie próbowałem (i to bez żadnych wymagań płacowych, po prostu aby coś zacząć w tym)

A jak to czytam to sam nie wiem, czy ci wszyscy po biurach tam, co to pewnie bez-wyższego-nie-podchodź i w ogóle spełniając wszystkie wymagania na "umysłowe" posady...to oni rozumu nie mają czy co? Nikt nie sprawdzał co mają w głowie tylko pracę za papiery dostali?

Zamiast wyszukać
@wygolony_libek-97 to sprowadza się do Excela właśnie. Skoro robi to Polak na uop, a może to zrobić kontraktor, za niby większą kasę to i tak taniej będzie firmie zatrudnić kontraktora bo na koniec roku firma odliczy od jego faktur vat.

To #!$%@?, ale tak to działa kiedy firmy tego typu mają zapotrzebowanie na ludzi.

Jeśli dalej nie będzie Ci to szło i będziesz chciał spróbować jeszcze raz to daj znać, wrzucę Cię
@slabyslabek czyli i tu się wszystko rozbija o to że taniej jest kombinować niż np. zatrudnić więcej rodzimych pracowników i po prostu płacić jedną stawkę, bez odliczeń i ulg.

...tak trochę niezręcznie, między nami anonami, gdy rozsądek każe mi nie ujawniać o sobie za dużo danych na mój temat, a nawet na zaplanowane spotkanie chyba żyjemy za daleko od siebie