Wpis z mikrobloga

Ja rozumiem, że PiS szczuł Tuskiem przez te wszystkie lata


@Wezzore-04: nie wiem ile masz lat, ale zanim PiS doszedł do władzy rządził Tusk i mocno zapracował sobie na opinię. Huraoptymizm o tusku mają głównie młodzi <25rż

Rządził tak dobrze, że ludzie aż wybrali PiS. Ludzie pamiętają OFE, lasy państwowe, reformę emerytalną, próbę prywatyzacji Lotosu, czy aferę z jego synem. Tusk nie jest tak krystaliczny, by go
Atreyu - > Ja rozumiem, że PiS szczuł Tuskiem przez te wszystkie lata

@Wezzore-04: n...

źródło: E5j9WqGWYAU8M5z

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 167
@Atreyu żadnej afery z jego synem nie bylo, poczytaj sobie o OFE, a Lotos został przez PiS sprzedany za cenę 3-4 razy mniejsza niż wartość rynkowa. Jego syn nie był w żaden sposób umoczony w Amber Gold. 8 lat władzy pisu a właściwie dyktatury i jakoś nic mu nie udowodnili. Pieniądze z OFE zostały przetransportowane na subkonta w zusie, druga połowa została zostawiona woli klientów którzy do tej pory mieli możliwość
  • Odpowiedz
@ogkush: pisanie o aferze gruntowej z 2007 i pociąganie do jakiejkolwiek odpowiedzialnosci w 2024 ja #!$%@? xD

przecież to normalne, że w przypadku polityków historia ma znaczenie, jakby za 8 lat pis prezentował poglądy niemal identyczne z twoimi to zaglosowałbyś, mimo że wiele lat temu była to partia która niszczyła ci życie? no nie. i nie dziw się, że ludzie nie lubią tuska bo pamiętają jego poprzednie nieudane rządy
  • Odpowiedz
@winsxspl: to co wymieniłem to żadne afery, za które nikt nikogo nie pociągnął do odpowiedzialności bo nie było za co, już dawno wyjaśnione oraz zrozumiane przez każdego za wyjątkiem pisowców

Rządy Tuska w porównaniu do ostatnich lat rządów kaczyńskiego było udane i to jeszcze jak.
  • Odpowiedz
@Wezzore-04: Jakbyś miał konto dłużej niż rok, to wiedziałbyś, że stopień zaufania dla Tuska i Dudy nie jest przypadkowy, tyle, że ludzie mają pamięć wróbelka Elemelka.

I zanim zaczniecie swoje teksty, "pisowiec", "symetrysta", "ale za peło", "ale za pis", Bóg wie co jeszcze, to mam taki eksperyment myślowy. Wyobraźcie sobie, że PiS, Duda, Kaczyński nigdy nie istnieli i nigdy nie rządzili, a teraz weźmy pod uwagę wszystkie poprzednie rządy PO z Tuskiem na czele. Zaznaczam wyraźnie. Bez kontekstu porównywania do PiS! Cała obecna dyskusja w strefie polityki polega tylko i wyłącznie na porównywaniu tych dwóch frakcji i wybierania mniejszego zła. Nic bardziej głupszego.

Oceniamy tylko i wyłącznie Tuska i Platformę Obywatelską. I ludzie mają prawo mu nie ufać. Ja też mu nie ufam i już nigdy nie będę, rudy kłamca, głosowałem na niego dwa razy w ciągu swoim życiu i dwa razy mnie oszukał. Tyle, żeby to świadomie pamiętać to dzisiaj trzeba mieć przynajmniej 40
  • Odpowiedz
@Serghio: jak miło przeczytać coś normalnego na tym portalu, te spuszczanie się nad obecną koalicją, to jakies żarty, sam jestem przed 30 i rządy Tuska pamietam słabo, ale jest wystarczająco dużo informacji w sieci i po prostu od zwykłych ludzi, jak źle wtedy się żyło. PO wypada lepiej na tle tego dziadowskiego PISu, ale to żadna alternatywa, dorośli ludzie w większości Tuska nie lubią i mu nie ufają, stąd ta
  • Odpowiedz
@Serghio: Tobie trzeba napluć do mordy, szacunku trochę do ludzi

Sam jestem już grubo po 30-stce i dobrze pamiętam czasy Tuska, i trzeba pamiętać też kontekst wydarzeń na całym świecie aby oceniać jego rządu, np. ucieczka młodych z kraju główne dlatego że UE otworzyła granice, albo kryzys gospodarczy który spowolnił gospodarkę ale na tle Europy wyszliśmy najlepiej (sławna zielona wyspa).

Jeżeli wyobrazimy sobie rządy Tuska ale bez PiS-u to mamy
  • Odpowiedz