Wpis z mikrobloga

Ciekawe gdzie był wyciek danych- najpierw na whatsappie zaczęto dodawać mnie do czatów, gdzie gadające ze sobą boty naganiały, że binance dosłownie rozdaje kasę, a teraz zaczęli wydzwaniać do mnie pajace (z niemal idealnym akcentem- już praktycznie nie czuć jak zaciągają), że mam gruby hajs na blockchain.com do wypłacenia mimo, że nigdy tam konta nie zakładałem xD
#bitcoin #kryptowaluty #btc #gielda
  • 11
  • 1
@pokipoki: No namnożyło się tego gówna- nawet Binance już ostrzega na stronie, że grupki na Whatsappie to scam. Najgorzej tylko, że skądś musieli wyciągnąć numery telefonu i dane kontaktowe
@widmo82: Panie ma tam pan konto automatycznie, bo stworzył Pan kiedyś konto na forex.com. Tam też pan nie zakładał? No to musiał pan założyć na trading.com ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:
@Atraktor: do mnie właśnie też zaczęły pisać jakieś numery, że niby w sprawie tellrekrutacji, pracy, mojego CV na linkedin, albo okazja zarobku życia. Nigdy nie miałem spamu na Whatsapp do tej pory.
Ogólnie tematy które chyba można by wydedukować tylko z mojej nikłej aktywności na LinkedIn
@TheMaskator: to nie ma sensu, pogadałbyś z nim z pół godziny a skończyło by się na kroku, że masz zrobić przelew na jakąś platforme lub jego konkretne konto i musisz sie zalogować do banku. Przerabiałem kilku takich cwaniaków
@widmo82: Zawsze go można trochę postallować, powiedzieć, że ktoś dzwoni do drzwi, z pół godziny nie odbierać, później odebrać, powiedzieć że jesteś w drodze do szpitala bo syn miał wypadek ale ogarniesz wieczorem czy whatever. Impro
@widmo82: Można go wpuścić na swoje konto, ale jak będzie próbował wykonać przelew to nie podawać mu sms-kodu tylko przekazać numer konta na policję. Numer telefonu to mogą sobie z dupy wygenerować, ale z numerem konta tak łatwo nie będzie