Wpis z mikrobloga

#assettocorsa Do osób, która już trochę siedzą w AC. Od kilku dni mam kierownicę i zaczynam zabawę od AC. Ogarnąłem już content managera i kilka przydatnych apek, wiem jak wrzucać mody itp. Ale kluczowe pytanie o multi - jest tam strasznie dużo serwerów, na których dużo jest głąbów jeżdżacych i robiących wypadki. Gdzie lub jak mogę wyszukać jakieś bardziej poważne z ludźmi którzy chcą się ścigać a nie psuć innym czasów. Wczoraj wyrzuciło mi ponad 1 k serwerów ciężko to się filtruje bo lista ciągle się zmienia taki trochę bajzel. Macie polecane serwery, i wskazówki, których unikać ? Na forum simrace mam konto ale ostatnie wpisy z ich serwerów z 2017 r. - nie wiem czy to aktualne, czy umarło ?
  • 8
@Malcin85 Potwierdzam lowfuelmotorsport dobry poziom, ścigasz się z ludźmi na swoim poziomie i wraz ze swoim SR. Nie zraź się do strony, imho jest dość chaotyczna na 1 rzut oka ale jak już ogarniesz to bedziesz bardzo zadowolny. Musisz zainstalować pare apek do gry tam ale jest zawsze instrukcja, jak byś miał jakieś pytania to wal, i nie wchodz nigdy do open lobby bo #!$%@? dostaniesz prędzej czy później xd
  • 1
Stronka rozkminiona - na pierwszy rzut oka trochę człowiek zagubiony ale 20 minut i dało radę się obeznać. Faktycznie miałem problem z kickami z serwera przez RealPenalty - zainstalowałem go przez content managera i potem doczytałem, że to błąd i musiałem z manuala i poszło. Pierwsze treningi za mną po kilku okrążeniach regularnie mam miejsca 5-10 więc zostało tylko śmigać a w weekend będę próbował zaliczyć jakiś wyścig.
  • 0
@kacper1302: Na jakim FOV grasz ? Ja jestem w trakcie testów. Gram w 1440p na tv 4k 50 cali z odległości ok 2 metrów i kalkulatory online podpowiadają mi, że powinienem mieć na ok. 27 - ale jak taki ustawię to nie czuję prędkości więc wróciłem na 55 i tak mi póki co pasuje, ale nie wiem czy powinienem spóbować jeszcze trochę niżej zejść?
  • 0
@kacper1302: U mnie początki więc dosyć klasycznie. Thrustmaster 300GT (bez shiftera póki co) + wheel stand pro. Siedzę na kanapie :) PC + Tv 50 cali. Nie mam ambicji na bycie Kubicą. Dla odmiany lubię pośmigać ciężarówką w ETS2 i ATS2 ale Asetto jest też kozackie. A póki co śmigam na Mazdzie