Wpis z mikrobloga

Mirki, mam poste pytanie do reprezentantów tagu #elektryka
A mianowicie mam lampkę led, która się zepsuła.
Aktualnie jest ona zamontowana poprzez skręcenie kabelków (jak na zdjęciu)
Kupiłem nowa lampkę i nie wiem jak ją podłączyć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
W komentarzu dodałem zdjęcie wtyczki z nowej lampki.
Czy wystarczy jak te kabelki włożę w te dziurki wtyczki? Czy jakoś inaczej to powinienem zrobić?
ksardas - Mirki, mam poste pytanie do reprezentantów tagu #elektryka
A mianowicie mam...

źródło: IMG_20240123_182359

Pobierz
  • 14
  • 0
@Naxujmnietenkaktus: dodałem powyżej fotki. Proszę daj znać czy jeszcze coś powinienem dodać. Wyszukalem kostki elektryczne i poległem. Czym kierować się przy wyborze?
@slavkowsky powyżej dałem dodatkowe zdjęcia, razem z modelem lampy.
Drugi koniec tego kabla do którego chce podłączyć kabelki wystające że ściany wchodzi na wtyczkę (ostatnie zdjęcie).
@ksardas ten kabelek to służy do podłączenia do kolejnej tego typu lampki. Jeśli nie było w zestawie przewodu z wtyczką do gniazdka to utnij jedną z końcówek i połącz z przewodem zasilającym. Lepiej pulutować połączenie i dać termokurcze, ewentualnie jakieś tulejki zaciskowe. Tylko trzymaj się zasady że napięcie ma być w dziurkach a nie na bolcach.
  • 0
@slavkowsky: akurat jak miałem Ci odpisać to kurier przyszedł i z radości zapomnialem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dziękuję Ci bardzo za pomoc!
Do lampki jest dolaczony kabel z wtyczka ! (poniżej zdjęcie)
Skoro druty wystające że ściany są pod napięciem (aktualna, zepsuta lampka jest na włącznik) to rozumiem że ucinam wtyczkę, kabelki daje tak żeby kolory się zgadzały do czegoś takiego jak tutaj https://allegro.pl/oferta/szybkozlaczka-na-drut-linke-linka-2x4-10szt-wagin-7300676916
(nie mam niestety
ksardas - @slavkowsky: akurat jak miałem Ci odpisać to kurier przyszedł i z radości z...

źródło: IMG_20240127_094621

Pobierz