Wpis z mikrobloga

Tenis potrzebuje zmiany przepisów bo staje się mega nudny. Niemal wszyscy gracze ponad 190cm wzrostu mocny serwis i gra z końcowej. Większość gra to samo, jest to mega nudne mając w pamięci rożnorodny styl tenisistów sprzed lat.

Dlatego wiem, że to radykalny pomysł, ale powinno się zrezygnować z drugiego serwisu. Spowoduje to wymieszanie się grajków z różnymi warunkami fizycznymi. Nie chcę aby tenis stał się koszykówką czy siatkówką, że przy poniżej 185cm nie masz czego szukać. Wolę by był jak piłka nożna, gdzie warunki fizyczne nie ograniczają zawodników. Zresztą ten przepis o drugim serwisie powstał pewnie dawno dawno temu, gdzie grano jakimiś drewnianymi rakietami z kontrolą gównianą w porównaniu do obecnej technologii.
Żeby pozostawić jakiś plus dla obecnych serw-botów, nakazałbym stosowanie szybszych nawierzchni, a zwłaszcza z niższym kozłem na hardzie. Mógłby wrócić np styl chip and charge. Takie moje mikro #!$%@?.
#tenis
  • 6
@tether69 Jak wytrzeźwiejesz to skasuj te brednie ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
Im nawierzchnia szybsza tym więcej niespodzianek i słabsi zawodnicy maja większe szanse(bo łatwiej utrzymać serwis) Kilka lat temu zwolniono większość nawierzchni twardych do granic absurdu i mieliśmy pięknie zabetonowane fazy 1/4 wzwyż. Po drugie Schwartzman dość wysoko zaszedł bez twoich zmian, wiec