Wpis z mikrobloga

Postanowiłem przestawić się z czytania w papierze na wersje elektroniczne. Wstępny model czytnika, który rozważam to Kobo Libra 2. Dodatkowo dowiedziałem się o funkcjonowaniu serwisu Legimi. Tu moje dwa pytania:

1) Czy Legimi jest wspierane wyłącznie na modelach InkBook, Pocketbook, które wymienione są na podstronie z abonamentem (+Kindle) i Kobo w tym aspekcie odpada?

2) Czy dobrze rozumiem, że Legimi jest swego rodzaju biblioteką, w której dzięki miesięcznej opłacie, zyskuje się dostęp do wielu książek i nie ma limitu czytania/"przetrzymywania" pozycji dopóki się płaci?

Ewentualnie, czy są inne alternatywy warte rozpatrzenia?

#czytniki #legimi #ebooki #czytajzwykopem #ebooki
  • 4
@rozpromieniony: 2. Tak, masz dostęp do książek dopóki płacisz.
Jeśli chodzi o limity to zależy, który plan wybierzesz. Są z limitem stron i bez. Tylko uwaga na te z limitem. Jak w ciągu miesiąca przekroczysz limit stron to nie przestanie Ci działać apka a niestety pobierze Ci kolejną zadeklarowana kwotę. Co oznacza, że może się zdarzyć, że ciągu miesiąca zapłacisz więcej niż raz. No chyba, że to zmienili ale wątpię.

Dla
@rozpromieniony: Usługa Legimi (bo jest też księgarnia) jest wypożyczalnią, więc książki są dostępne w ramach opłacanego abonamentu. Nie płacisz - nie czytasz. Kobo niestety nie współpracuje z polskimi wypożyczalniami (ma swoją wypożyczalnię, ale nie działa w Polsce).
Do Legimi najlepsze są PocketBooki, ja bym polecał Erę. Podobna do Libry 2: http://cyfranek.booklikes.com/post/5149398/recenzja-pocketbook-era-z-siedmiocalowym-ekranem-e-ink-carta-1200
Tu znajdziesz zestawienie wszystkich zgodnych PocketBooków: http://cyfranek.booklikes.com/post/1801698/wypozyczalnia-e-bookow-legimi-na-czytnikach-pocketbook-zestawienie
Pod koniec wpisu znajdziesz odsyłacz, możesz z niego 30 dni gratis przetestować Legimi.