Wpis z mikrobloga

#pcmasterrace #informatyka #komputery Siema Mirki ( ͡° ͜ʖ ͡°) poszukuje kompa stacjonarnego dla babci różowego paska. Coś totalnie budżetowego i koniecznie z windowsem i karta wifi. Komp potrzebny do przeglądania neta, tak by babcia mogła zapłacić za rachunki, zapisać się do lekarza, pogadać z koleżankami na FB i pooglądać zdjęcia od rodziny :D także wymagania nie wydają się zbyt wysublimowane. A no i żeby się nie zapalił bo zasilacz z czarnej listy elektrody ( ͡° ͜ʖ ͡°) polecicie/doradzicie coś? Na allegro widziałem nawet jakieś w tym stylu - https://allegro.pl/oferta/komputer-lenovo-thinkcentre-m700-i5-6400t-8gb-256gb-ssd-windows-minipc-wifi-14562675677 zastanawiam się tylko czy sprosta tym wszystkim wymaganiom i babci nie skoczy ciśnienie od ciągłego wieszania się kompa. Z góry dzięki za pomoc :)
  • 27
  • Odpowiedz
koniecznie z windowsem Komp potrzebny do przeglądania neta, tak by babcia mogła zapłacić za rachunki, zapisać się do lekarza, pogadać z koleżankami na FB i pooglądać zdjęcia od rodziny


@szychun: i po co tu windows? minta zainstaluj i tyle
  • Odpowiedz
@szychun: przecież ta sama przeglądarka będzie na tak samo wyglądającym pulpicie, menu start w tym samym miejscu.. a windows to badziewie co się sam aktualizuje nieproszony i psuje i wirusy łapie...imo linux praktyczniejszy
  • Odpowiedz
@frutson: Może dlatego że jak najmniejsza pierdoła w Mincie nie będzie analogicznie dokładnie taka sama jak w Windowsie to starsze osoby nie będą wiedziały o co biega? Po co tak nasilnie zmuszać wszystkich do Linuksa jeżeli Windows im wystarcza?

Poza tym OP nie pytał się o porady jaki system wybrać dla starszej osoby tylko jakiego kompa kupić a o systemie już zadecydował. Ale rozumiem, Linuksiarze mają żółte papiery i inaczej myśleć
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@frutson no cóż, rozumiem dobre intencje i dzięki za propozycje ale nie przejdzie. Babcia niestety ma już masę swoich przyzwyczajeń i przekonanie do jakichś zmian nie wchodzi w grę. Ale dzięki za odzew :) @TakiSobieLoginWykopowy no właśnie tak jak wyzej. Babcia od zawsze pracuje na stacjonarce i przekonanie do jakichś zmian w tym względzie nie wchodzi w grę :(

Aaaaa... I widzę, że to co wkleiłem to używka. Jest szansa na coś
  • Odpowiedz
Aaaaa... I widzę, że to co wkleiłem to używka. Jest szansa na coś nieużywanego w mniej więcej podobnej/trochę wyższej kwocie? Babcia upiera się, że nie chce niczego używanego. Ale być może byłoby to pole do negocjacji, chociaż nie ukrywam że wolałbym uniknąć tego wyzwania bo to trochę ciężka przeprawa ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@szychun: Kup jej używkę i zapytaj sprzedającego czy mają kartony po tych kompach. Albo
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@TakiSobieLoginWykopowy kurde, średnio się znam na temacie. Pamiętam, że X lat temu gdy był mi potrzebny komp do napisania pracy na studiach to kupiłem coś w media markt za 600zl właśnie :D dlatego sądziłem, że coś do wymagań jak napisałem w pierwszym poście da się dorwać w podobnych pieniądzach
  • Odpowiedz