Wpis z mikrobloga

@Zapaczony: jaki potworek. wielka obudowa zeby wsadzić wentylatorek. ja mam rpi4 w obudowie FLIRC i nic sie nie grzeje (stoi tam home assistant już trochę zajęty robotą). na drugim rpi3b+ mam octoprint i parę skryptów i na zwykłym heatsinku miniaturowym to chodzi od paru lat. nie widzę sensu robić aktywnego chłodzenia.
  • Odpowiedz
Uważam że RPi to powinno chodzić z gołym radiatorkiem, bo inaczej to jakieś wynaturzenie :D
A nazwa NAS to żart, bo nikt rozsądny nie robi NAS na pojedynczym SATA.
Ale nie przeczę że ładna ta obudowa.
  • Odpowiedz
  • 0
Uważam że RPi to powinno chodzić z gołym radiatorkiem, bo inaczej to jakieś wynaturzenie :D


@UmCykCyk: a nie chodzi o to, że ma przypadkiem problemy z wysokimi temperaturami i CPU się grzeje? Bo widzę, że wentylatory są dość powszechnie przy pi4
  • Odpowiedz
@Zapaczony no ja sam przyznaje że kupiłem raspberry z wentylem, ale go nie założyłem. Zamiast tego przykleiłem radiator. No ale to wersja 3. No i pytanie czy malina ma cały czas pracować na maca czy głównie czuwa w oczekiwaniu na zdarzenia. Jeśli ciągle ma duże obciążenie, to może wtedy ten wentyl jest niezbędny, a może warto pomyśleć o mocniejszym.komputerze.

Ja po prostu nie lubię jak mi szumi
  • Odpowiedz