Wpis z mikrobloga

@wiesniakzdziuryzabitejdeskami: wczoraj robiłem rekonesans na tym kanale Mańka. Te produkty robi jego khmerska partnerka. Na kwadracie u nich jest czysto (rzekł bym nawet że skrajnie czysto) z tego co widać na filmach. Maniek, z tego co zauważyłem rozwozi te "towary" po sieciówkach, gdzie jak zakładam sałatki trzymane są w lodówkach. Jak dla mnie nie ma do czego się przyczepić. Jak na razie ma u mnie duży kredyt zaufania, bo widać że
@wiesniakzdziuryzabitejdeskami: Niestety, ale jakąś tam wiedzę mam jako biochemik i wiem dlaczego takie sałatki w sklepach są niedobre, skoro przepis na dobrą sałatkę warzywną zna każdy idiota?
Bo takie sałatki w sklepach są albo zamordowane smakowo octem lub potraktowane i octem i dodatkowo innymi konserwantami, wpływającymi też na smak, strukturę, bo mikrobiologicznie nie da się tego utrzymać na akceptowalnym poziomie przez dłużej niż maksymalnie kilkanaście godzin, czyli czas, w którym to
@adik75: Ja jestem masarnikiem,i szczerze wątpię żeby tam poszlo coś więcej niż sól i może ocet,dla tego napisałem że sraka murowana,oni są zbyt głupi i leniwi żeby kupić inne konserwanty,naczytali się na internecie że sałatka jarzynowa wytrzymuje 7 dni i taką datę dają na opakowaniu.Ewentualnie mogli kupić e211 i tyle,ale co byś tam nie dodał bez reżimu temperaturowego nic nie pomorze,co tłumaczy czemu tyle tego opylił cycolinie,raz ktoś kupił posrał się