Wpis z mikrobloga

#studia #wojsko #politechnika #warszawa #wroclaw

Witam, jestem w ostatniej klasie technikum (mundurowe, telekomunikacja) i zastanawiam się czy iść do WATu czy AWLu
na obydwie uczelnie na internecie najeżdżają jej studenci, więc ciężko o jakąś konkretną opinie.

Z jednej strony coś z telekomunikacji wiem, więc na WAT bym miał już jakieś podłoże, z drugiej strony słyszałem, że na WATcie jest ogromny nacisk na matematykę, fizykę i ogólnie kierunek politechniczny, a przyznam, że z matmy i fizyki jakimś wielkim asem nie jestem. A interesuję mnie stricte wojsko. Chciałbym w miarę możliwości w przyszłości służyć w wojskach powietrznodesantowych. Jak to wygląda po takich studiach? Jednostka jest odgórne przydzielana? Jest możliwość wyboru?
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@hans-kammler: jak nie jesteś orłem ze ścisłych to odpuść WAT, bo nawet jak wyrobisz i przelecisz na trójach to potem będziesz miał tróje w papierach i nikogo to nie będzie interesowało że trója na wat to jak piątka na innej uczelni. Jak chcesz do powietrzno-desantowych to idź i pogadaj w WCR jakie masz opcje.
  • Odpowiedz
@hans-kammler: jeśli interesuje Cię stricte wojsko w rozumieniu - zmech, to WAT nie jest dla Ciebie. Niepotrzebnie będziesz się męczył z częścią politechniczną, a później trafisz na stanowisko powiązane z wykształceniem czyli np. do łączności. Jeśli interesuje Cię bieganie z karabinem etc. to AWL jest jak najbardziej odpowiednim wyborem - tylko pamiętaj, że jak się Twoje oczekiwania rozjadą z rzeczywistością (a rozjadą) to po AWL możesz być cieciem w Biedronce.
  • Odpowiedz
  • 0
@Bordomir: 4 Lata temu Onet dodał jakiś filmik ujawniający brudy AWLu, podobno jakiś walnięty rektor tam dołączył i 15 wykładowców wywalił i była tam masakra, wiesz może jak tam teraz jest?
  • Odpowiedz
  • 0
@Podstarzaly_Mandalorianin: Tylko, że nie chce iść z bomby do powietrzno-desantowych, bo to nie jest według mnie dobre rozwiązanie. Najpierw chcę ukończyć studia, tylko nie wiem właśnie jak to wygląda np. po AWLu - kończę studia ze stopniem podporucznika iiii wybieram sobie jednostkę w której będę pracował? Czy przydzielają mi ją z góry? Mogę ją potem zmienić?
  • Odpowiedz
@hans-kammler: kierują cię raczej tam gdzie jest wakat, a nie tam gdzie chcesz, dlatego mówię - idź pogadaj w WCR, powiedz im wprost gdzie chciałbyś skończyć i spytaj jak najlepiej możesz pokierować swoją karierą żeby tam trafić. Prawda jest taka, że wojo to wojo - jak mówią skacz to nie pytasz po co, tylko jak wysoko.
  • Odpowiedz
@hans-kammler: nie znam specyfiki AWLu. Ale tak - po ukończeniu studiów jest promowany na stopień podporucznika. Są tzw. przydziały, czyli komisja pułkowników z Warszawki mówi Ci gdzie trafiasz. W zależności od tego czy coś połapałeś mogą wskazać to co sobie zaplanujesz - ale to nie zawsze się udaje.

Do WCRu generalnie jest sens iść w jednym celu - to papierek lakmusowy. Ich oderwanie od rzeczywistości i stopień niewiedzy pokaże Ci
  • Odpowiedz
@hans-kammler: W AWL lubią wlewać trochę betonu do głowy. Wybór do jednostki ma ileś tam najlepszych osób. Reszta, jaki przydział dostanie to tam pójdzie. I nigdy nie wierz w to co mówi ci WCR.

A no i podporucznik w oczach oficerów to gorzej niż szeregowy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz