Wpis z mikrobloga

@borsiu: 1306 to ilosc dukatow xD dostalem ich tyle w zamian za pokój od Inków

a co do budynkow - ostatnie 50 lat zaniedbalem pod tym wzgledem bo nie mialem kasy przez kolonizacje i wojny ;///
@Aureos: co ja paczę, skisłem sam z siebie :D ja ost. na 3 wojnach z Ming 10k wyżuliłem gram dalej tym co grałem z tym że państwo mi się na Malaje przemieniło
@Aureos: ja już jestem ponad 100 lat bardziej do przodu od ciebie, wojna handlowa bo mi cały czas embargo nakładają, zobaczysz później są takie państwa że 1000 można bardzo łatwo od nich ściągnąć, te 10k to jakoś w 4 wojny zdobyłem, wiem że Ming, Austria, Inkowie ale tak trochę później niż ty teraz, ja czasami robiłem tak że Inków ochraniałem przed innymi a potem sam ich atakowałem :D
@Aureos: Nie atakuj dwóch COTów jednocześnie, najpierw jeden doprowadź do maksymalnego stanu, dopiero potem drugi :P

I jeszcze odnośnie Twoich poprzednich pytań: kierować się basetaxem i rejonem. Bo z kolonii masz zysk właśnie z podatków oraz produktów handlowych (tzn z samych w siebie nie, one napędzają CoTy, a Ty masz zadbać o to, by Twoje kolonie były w zasięgu Twoich CoTów :P)

Kończysz kolonie zanim zaczynasz tworzyć nowe? Dwie-trzy rozwijające się
@KtosMiZajalNickElas: co to znaczy "doprowadzić COT do maksymalnego stanu"? :)

co do kolonii - szkoda ze mi nikt tego nie powiedział wcześniej :D mam chyba z 6-7 rozwijających się kolonii, ale moze zdążę je zaludnić

@borsiu: jak myślicie gdzie uderzać w Azji najpierw? casus belli nie mam ale od biedy mogę doktrynę przyjąć do wojowania z innowiercami

myślałem nad Cejlonem bo taka wysepka mogłaby być dobrą bazą na przyszłość, jest
@Aureos: COT to bodajże centrum handlowe, co do kolonii to nie widziałeś jakie masz koszty za kolonię? 4 kolonie to gdzie z 20 dukatów na miesiąc, a do Azji to zobacz sobie misję "utworzyć kompanię wschodnioazjatycką" tam pisze że potrzebujesz do tego jakieś prowincji z konkretnego regionu i tam uderzaj,
@KtosMiZajalNickElas: no to juz mam 5 w Londynie i Meksyku :P

@borsiu: jakoś nie myślałem o tym wcześniej, ale myślę że dam rade bo dostałem 1850 dukatów od Inków w kolonie mają już po 300-400 mieszkańców

wiecie może dlaczego spada limit floty? nic nie robiłem w tym temacie a w ciągu 5 lat limit spadł z 55 do 49