Wpis z mikrobloga

Gdyby ktoś się zastanawiał jak wygląda masochizm użytkowników Windowsa to tu taki przykład tego co postanowiłem zrobić aby utrudnić sobie życie.

Po latach korzystania z jednej i tej samej instalacji Windowsa postanowiłem sobie że zmienię nazwę mojego konta użytkownika. Nie tylko samą nazwę wewnętrzną, ale i też ścieżkę folderu użytkownika.

Niby nic takiego, co nie? No problem w tym że po tej zmianie mnóstwo programów, konfiguracji i innych #!$%@?ów mujów które poinstalowałem i pokonfigurowałem przez lata nagle nie wiedzą co robić bo ścieżka folderu użytkownika się zmieniła, i teraz muszę ręcznie przegrzebać każdy plik konfiguracyjny, każdy skrót i każdy wpis w rejestrze żeby wywęszyć wszystkie ścieżki absolutne które nadal kierują do folderu który nie istnieje. xD

Choć w sumie jak tak teraz myślę to wstawienie powiązania symbolicznego ze starą nazwą powinno pomóc. Ale nie może być zbyt łatwo. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#gownowpis #windows #windows10 #komputery #informatyka #pcmasterrace
  • 17
@supra107 ohh look it is this thread again. Powiedz mi proszę w jaki sposób przeszkadza to w codziennym użytkowaniu Windowsa. Wszyscy „sensowni” użytkownicy mają w to #!$%@?. Ciekawe czemu nie używasz linuxa. Pewnie dlatego że te aplikacje tam nie działają lub działają po tym jak napiszesz własny moduł do kernela ( ͡° ͜ʖ ͡°). Tak naprawdę z tego posta wynika twoja niewiedza bo zmiana tej ścieżki w plikach
Tak naprawdę z tego posta wynika twoja niewiedza bo zmiana tej ścieżki w plikach konfiguracyjnych to jest jedna linijka w powershellu :)


@jakuba94: No, de facto to jedyne co trzeba zrobić to poprawić dosłownie jeden klucz w rejestrze po zmianie nazwy folderu. Ale jak jakiś soft ma na sztywno ustawione ścieżki do folderu użyszkodnika to ten problem istniałby i na Windowsie i na Linuxie. ( ͡° ͜ʖ ͡°
@jakuba94: Ziom, jak masz nainstalowane dziesiątki programów które mają na sztywno ustawione ścieżki, albo to w plikach konfiguracyjnych albo w rejestrze to i tak byś się męczył żeby to wszystko popoprawiać. Może w Linuxie jest to bardziej skupione w jednym miejscu ale i tak byś musiał pojedynczo poprawiać. xD
@supra107 dir „C:” -recurse | % { (gc $) -replace 'starasciezka', 'nowasciezka’ | (sc $) }
I to samo dla rejestru gci registry:: i po pipe to samo co wyżej ;). 20-30 minut i zrobione
@jakuba94: Nie wiem, wyeksportowałem se HKCU i HKLM, Notepadem++ popodmieniałem większość ścieżek, zaimportowałem i działa. Co najwyżej co jakiś czas będę wpadać w jakieś problemy i będę je sobie stopniowo rozwiązywał. I tak aż do nowego dysku i świeżej instalki Windowsa gdzie już sobie ustawię taką nazwę jaką chcę na start. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@jednorazowka: @Narmel: Tyle że nikt normalny potem nie fatyguje się żeby zmienić nazwę folderu użytkownika. Bo samą nazwę jako taką to w każdej chwili można bezproblemowo zmienić, i na lokalnym i na MS.

Ale jak chce się zrobić pełną zmianę to wtedy zaczyna się zabawa jak gdzieś programy odnosiły się do absolutnej ścieżki a nie relatywnej.

Na ten przykład problemy na które się napotkałem:
-Starsze foldery SyncThing były ustawione na
@vulcanitu: Jakie hindusy? Jaka telemetria? Myślisz że nie stosuję środków zapobiegawczych? Wszystko w sieci leci przez Pi-Hole a sam Windows przeorany przez odpowiednie narzędzia.

A jak coś widzieli to już dawno nałożyli nową warstwę kału zmieszanego z curry w Redmond po zobaczeniu tego co #!$%@?. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
supra107 - @vulcanitu: Jakie hindusy? Jaka telemetria? Myślisz że nie stosuję środków...

źródło: image

Pobierz