Wpis z mikrobloga

Szukam filtra EMI, który mogę wpiąć przed zasilacz impulsowy do paska LED. Moc nie powinna przekroczyć 250W, z zasilaczem ogranicza mnie ilość miejsca, ale mógłbym zastosować filtr EMI, żeby mniej siało po instalacji w domu. Na ten moment wyszło mi, ze skorzystanie z filtrów Filtercon może być całkiem optymalnym kosztowo rozwiązaniem, ale nie jestem na tyle zaawansowany, żeby zrozumieć, który model będzie bardziej odpowiedni. Zależy mi na tym, żeby filtr działał w dwie strony, czyli filtrował prąd do zasilacza i zakłócenia do sieci. Ewentualnie jaki inny filtr kupić?
#elektronika #pytanie
smietanaminer - Szukam filtra EMI, który mogę wpiąć przed zasilacz impulsowy do paska...

źródło: Zrzut ekranu 2024-01-20 150223

Pobierz
  • 4
Ewentualnie jaki inny filtr kupić?


@smietanaminer: nie da na to odpowiedzieć jeśli nie wiadomo jaki jest poziom zakłóceń, na jakiech częstotliwościach, jaki charakter (wspólne, różnicowe) i do jakiego poziomu chcesz je stłumić.
W praktyce lepiej kupić zasilacz, który nie sieje niż tłumić jakieś chińskie gówno dodatkowymi filtrami.
@smietanaminer: a jakie konkretne powody chęci zastosowania filtra? A już zwłaszcza "czyli filtrował prąd do zasilacza" - po co? Diodom jest naprawdę wszystko jedno, czy będą zasilane prądem przemiennym / zmiennym / stałym / odkształconym...