Wpis z mikrobloga

Mam konto w PKO BP dumnie nazwane "Konto dla młodych". Założyłem po osiemnastce i mam już jakiś czas. Nie myślałbym o zmianie, ale mam dość dymania mnie na każdym kroku - darmowe konto bez żadnych opłat, ale pobierają mi 5zł co miesiąc za kartę; używam archaicznej zdrapki do autoryzowania transakcji (nawiasem mówiąc, już dawno wszyscy wiedzą, jak obejść to "zabezpieczenie") i za każdy użyty kod ciągną mi kasę z konta. Co więcej, coraz częściej zdarzają im się jakieś awarie i niezapowiedziane konserwacje, przez co nie mam dostępu do moich pieniędzy. Zamierzam zmienić konto na coś na prawdę darmowego i wygodnego, o ile darmowe konta w rzeczywistości istnieją. Macie jakieś typy drogie mirki?

I druga kwestia - jak się zapatrujecie na trzymanie jakichś niedużych kwot rzędu kilkuset złotych na przykład na PayPalu? Z tego, co napisali na głównej stronie wynika, że mogę za darmo przesyłać pieniądze w obie strony. To bezpieczne wyjście, jeśli na przykład chcę odizolować 1000zł od reszty i wrzucam je na jakiś czas na PayPala. Głupi pomysł? Ogólnie, potrzebuję właśnie oddzielić od całości pieniędzy na koncie pewną część i zastanawiam się, jak przy okazji zmiany konta bankowego mogę to zrobić. W PKO nie mieli takiej opcji, żeby na jednym rachunku mieć taki podział. Mają to gdzieś w standardzie? A może jakieś krótkoterminowe lokaty? Cokolwiek, co bez zbędnych formalności pozwoliło by mi bezpiecznie zamrozić część pieniędzy nie ruszając się sprzed komputera.

#januszeekonomii #bank #pytaniedoeksperta #kontobankowe
  • 11
@katta: Na Koncie dla Młodych nie ma opłaty za kartę przy bodajże 1000 zł obrotu miesięcznie + można od dawna zmienić autoryzację na token, ew. sms.

Ale zgadzam się - tylko Alior Sync, nawet w okrojonej wersji względem tego co było na początku.

+ drobny lifehack. Alior Sync daje wypukłą kartę debetową MasterCard. Za granicą ludzie nie patrzą na wielki napis "debit", więc na przykład możesz wynająć auto na kartę debetową,
@katta: Mam to samo konto i:

- za kartę nie płacę, wystarczy wykonać 5 transakcji;

- bankomaty innych banków bez dodatkowych opłat;

- możesz aktywować SMSowe potwierdzenia albo za pomocą tokenowej aplikacji;

- sam używam jeszcze zdrapki i żadnej kasy mi nie ściągają - przejrzałem wyciąg od początku roku;

- awaria się zdarzyła jedna w ostatnim czasie.

Także nie wiem co ty masz, ale coś chyba działa ci nie tak.